پاسدار سرتيپ حسيني تاش از بالاترين مسئولان بمب سازي #ايران، مأمور جلوگيري از افشاي اسرار پارچين… فراخوان به انتشار تمامي توافقات #اتمي و بازرسيهاي سرزده از مراكز #نظامي و غير نظامي

پاسدار سرتيپ حسيني تاش از بالاترين مسئولان بمب سازي، مأمور جلوگيري از افشاي اسرار پارچين

فراخوان به انتشار تمامي توافقات اتمي و بازرسيهاي سرزده از مراكز نظامي و غير نظامي

99000

  • مواد «ترتيبات جداگانهII» افشا شده توسط آسوشيتدپرس، در عمل به معني توافق براي بازرسي نكردن پارچين و فرصت دادن به آخوندها براي مخفي نگهداشتن اقدامهاي قبلي براي دستيابي به بمب و ادامه آن اقدامات است
  • امضاي سند توسط حسين تاش كه  نقش وي در بمب سازي 11سال پيش توسط مقاومت ايران افشا شد، حاكي از حساسيت پارچين است كه يك بازرسي دقيق از آن بسياري از اسرار اتمي رژيم را برملا مي كند

انتشار «ترتیبات جداگانه II مورد توافق جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی»  توسط آسوشيتدپرس به خوبي نشان مي دهد كه رژيم آخوندي از فاش شدن فعاليتهاي مخفيانه اش در پارچين براي دستيابي به بمب اتمي به شدت وحشت دارد و بهيچ وجه با مذاكره و گفتگو به بازرسي از اين سايت تن نمي دهد.

مواد ششگانه اين ترتيبات كه نتيجه چند سال مذاكره و دهها ملاقات و مباحث بسيار طولاني است در عمل به معني توافق براي عدم بازرسي از پارچين است و تنها به رژيم فرصت مي دهد اقدامهاي پيشين خود براي دستيابي به بمب اتمي را براي هميشه مخفي نگه دارد، امري كه راه را براي مخفي كاري و فريبكاري در راستاي بمب سازي باز مي‌گذارد.

امضاي اين توافق توسط سرتيپ پاسدار علي حسيني تاش كه طي دو دهه گذشته از اصلي ترين مسئولان دستيابي به سلاح اتمي در رژيم آخوندي بوده و به فريبكاريها و مخفي كاريها اشراف كامل دارد، از حساسيت فوق العاده بالاي پارچين براي رژيم آخوندي خبر مي دهد و ترديدي باقي نمي گذارد كه يك بازرسي دقيق از پارچين بسياري از اسرار پروژه تسليحات اتمي رژيم را برملا مي كند. زماني كه آزمايش انفجار شديد در محفظه انفجاري در پارچين انجام شده حسيني تاش از بالاترين مسئولان مستقيم پروژه بمب سازي رژيم بوده است.

اين توافق و امضاي آن توسط حسيني تاش نشان مي دهد كه آخوندها تنها زبان قاطعيت را مي فهمند و مذاكره و گفتگو را مانند دو دهه گذشته در خدمت گمراه كردن جامعه جهاني و ادامه پروژه بمب سازي به كار مي گيرند.

مخفي نگه داشتن توافقات اتمي با اين رژيم به هر دليل و توجيهي تنها امكان فريبكاري بيشتر را براي آخوندها فراهم مي كند. از اين رو مقاومت ايران خواستار انتشار تمامي توافقات اتمي طرفهاي بين المللي با رژيم آخوندي و بازرسيهاي سرزده از مراكز نظامي و غيرنظامي آن است. اين حق مردم ايران و ضرورت صلح جهاني و كمترين تضمين براي جلوگيري از دستيابي رژيمي به بمب اتمي است كه سه دهه جهان را فريب داده است. اگر ملايان خواستار راستي آزمايي واقعي حول برنامه اتمي خود بودند هيچ مخالفتي با علني شدن اين توافقات نداشتند.

سرتيپ پاسدار حسيني تاش كه سالها رئيس مركز تحقيقات وزارت دفاع و درگير پروژه تسليحات  هسته يي بود از اسفند1382 (فوريه2004) تا مهر1384 (سپتامبر2005) جانشين وزير دفاع شد كه «مركز آمادگي و فن آوري نوين دفاعي» كه در آن زمان نام ارگان بمب سازي به رياست محسن فخري زاده بود تحت نظارت مستقيم او قرار داشت.

در كتاب حسن روحاني به نام «امنيت ملي و ديپلماسي هسته يي» كه در2011 منتشر شد آمده است اعضاي «كميته عالي  هسته يي مستقر در دبيرخانه» شورايعالي امنيت ملي كه «از سوي سران نظام انتخاب شده بودند» عبارت بودند از «ولايتي [نماينده خامنه اي]، خرازي [وزير خارجه]، يونسي [وزير اطلاعات]، شمخاني [وزير دفاع]، حسيني تاش (جانشين وزير دفاع)، آقازاده (رئيس سازمان انرژي اتمي) و اينجانب (حسن روحاني دبير شورايعالي امنيت ملي)» (ص 141)..

در دوران احمدي نژاد، علي حسيني تاش معاون راهبردي دبير شوراي عالي امنيت و عضو تيم مذاكره كننده  هسته‌يي بود. در اين دوره وي همچنين رياست تيم مذاكره كننده  هسته يي با روسيه را به عهده داشت.   وي سپس رياست دانشگاه امام حسين، كه تحقيقات پايه يي  هسته يي در آن انجام مي شود، را به عهده گرفت. حسيني تاش در سال2014  بار ديگر به عنوان معاون راهبردي شوراي عالي امنيت منصوب گرديد.

مقاومت ايران اولين بار در آوريل2004 نقش حسيني تاش را به عنوان مسئول مؤسسه آموزش و تحقیقات وزارت دفاع و مؤسسه تابعه «آمادگي و فن آوري نوين دفاعي» كه اسم ارگان بمب سازي رژيم در آن زمان بود فاش كرد. به دنبال آن در نوامبر2004 اعلام كرد: «حسيني تاش، جانشين وزير دفاع فعاليتهاي  هسته يي را با محسن فخري زاده و فعاليتهاي بيولوژيك را با نادر مقصودي دنبال مي كند».

مقاومت ايران در فوريه2005 فاش كرد توليد اكسيد برليوم (كه با پلونيوم210 در چاشني بمب  هسته يي لازم است) به طور كاملا سري توسط دكتر ناصر احساني در دانشگاه صنعتي مالك اشتر متعلق به وزارت دفاع زير نظر حسيني تاش دنبال مي شود.

سايت پارچين، يكي از مراكز اصلي براي توليد اجزاي بمب اتمي و محل مورد استفاده سازمان سپند است كه پيش از اين «مركز آمادگي و فن آوري نوين دفاعي» نام داشت. يكي از مديران اين ارگان به نام سعيد برجي رابط مستقيم با دانيلكو دانشمند اوكرايني بود كه محفظه انفجاريش را در پارچين ساخته است. برجي مدتها رئيس «مركز تحقيقات فناوري انفجار و ضربه» بوده و تجربيات دانيلكو را به طور مستقيم از او كسب كرده است.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s