آژانس بين المللي انرژي اتمي: تغييرات مستمر در #پارچين توانايي آژانس براي راستي آزمايي را سلب كرده #ايران #اتمي

آژانس بين المللي انرژي اتمي:

تغييرات مستمر در پارچين توانايي آژانس براي راستي آزمايي را سلب كرده است

 رژيم آخوندي با ممانعت از بازرسي دقيق پارچين در صدد است از  افشاي فعاليتهاي نظامي قبلي جلوگيري  كند و راه را براي مخفي كارهاي بعدي باز بگذارد

1569971_-_main

به گزارش دبيرخانه شوراي ملي مقاومت آژانس بين المللي انرژي اتمي، در آخرين گزارش خود به شوراي حكام اعلام كرد: «در يك نقطه مشخص در سايت پارچين، آژانس از طريق تصاوير ماهواره يي متوجه حضور ماشينها، تجهيزات و موادي شده است كه احتمالا مواد ساختماني است. علاوه بر اين به نظر مي رسد يك ساختمان كوچك در كنار ساختمان موجود ساخته شده است.» آژانس بار ديگر تأكيد كرده است فعاليتهايي كه در اين محل از فوريه 2012 تاكنون صورت گرفته اند، توانايي آژانس براي راستي آزمايي واقعي را از بين برده است.

در همين گزارش آمده است: «آژانس همچنان نسبت به وجود احتمالی فعالیتهای آشکار نشده مرتبط با امور هسته‌يی که سازمانهای نظامی مربوطه در آن دخیل بوده اند از جمله فعالیتهای مرتبط با توسعه یک کلاهک هسته يي برای موشک، نگران باقی مانده است. (رژيم) ایران ملزم شده است تا به طور کامل با آژانس در زمینه همه موضوعات باقیمانده به ویژه آنها که نگرانی در مورد ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته يي ایران را بالا می برد، همکاری نماید که این امر شامل اجازه دسترسی بدون تأخیر به همه سایتها، تجهیزات، اشخاص و اسناد مورد درخواست آژانس است».

در قسمت خلاصه انتهاي گزارش آژانس آمده است: «آژانس در وضعیتی قرار ندارد که اطمینان موثقی درباره فقدان فعالیتها و مواد هسته يي اعلام نشده در ایران ارائه دهد و بنا بر این نمی تواند نتیجه گیری نماید که تمام مواد هسته يي در ایران در فعالیتهای صلح آمیز هستند.

رضا نجفي نماينده رژيم در آژانس كه از افشاي فعاليتهاي غير مجاز در پارچين بر آشفته بود، گفت: «مضحک ‌تر اينکه ادعا شده يک بخش کوچکي به يک ساختمان در حوالي محل مورد ادعاي آژانس در پارچين اضافه شده است که معلوم نيست اصلا چه ربطي به آژانس دارد». وي به نحو ابلهانه يي افزود: رژيم «براي ساخت و ساز در اماکن خود نياز به اجازه آژانس ندارد». او «اتهامات بي اساس» در باره «جنبه‌هاي نظامي برنامه هسته يي» را «جزييات فني و غيرضروري» توصيف كرد كه موجب «بي‌خاصيت شدن اين بخش از گزارش» شده است (خبرگزاري فارس متعلق به سپاه پاسداران- 27اوت 2015).

گزارش جديد آژانس مبين اينست كه رژيم آخوندي از فاش شدن فعاليتهايش در پارچين به شدت وحشت دارد و تلاش مي كند با جلوگيري از بازرسي جدي و دقيق از آن اقدامهاي پيشين خود براي دستيابي به بمب را مخفي نگه دارد و راه را براي مخفي كاريهاي بعدي باز بگذارد. رويكرد رژيم آخوندي با بازرسي پارچين اين حقيقت را نشان مي‌دهد كه آخوندها تنها زبان قاطعيت را مي فهمند و مذاكره و گفتگو را مانند دو دهه گذشته در خدمت گمراه كردن جامعه جهاني و ادامه پروژه بمب سازي به كار مي گيرند.

همانگونه كه مقاومت ايران پيش از اين بارها از جمله در نوامبر 2014 افشاء نموده است، سايت پارچين، يكي از اماكن اصلي ارگان سازنده سلاح هسته يي بوده است كه پيش از اين «مركز آمادگي و فن اوري نوين دفاعي» نام داشت. سعيد برجي يكي از مديران اصلي اين ارگان در ارتباط مستقيم با دانشمند اكرايني ويچسلاو دانيلكو بوده كه محفظه انفجاري در پارچين را ساخته است. برجي مدتها رئيس مركز تحقيقات فناوري انفجار وضربه (متفاض) بوده كه يكي از زير مجموعه هاي ارگان سازنده سلاح هسته يي است. وي تجربيات دانيلكو را به طور مستقيم از او كسب كرده است.

از سوي ديگر، «ترتیبات جداگانه II مورد توافق جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی» درباره بازرسي پارچين كه  به تازگي  توسط خبرگزاري آسوشيتدپرس منتشر شد، توسط سرتيپ پاسدار علي حسيني تاش امضا  شده كه معاون راهبردي شورايعالي امنيت ملي رژيم است. او طي دو دهه گذشته و مشخصا زماني كه محفظه‌هاي انفجاري و آزمايشهاي ضربه و انفجار در پارچين انجام شده از بالاترين مسئولان پروژه بمب سازي بوده است.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s