در گذشت #مجاهد_خلق عبدالعلي قنبري در #آلباني 27آُمين شهيد محاصره پزشكي #عراق #ايران #ليبرتي

در گذشت مجاهد خلق عبدالعلي قنبري در آلباني بيست و هفتمين شهيد محاصره پزشكي

  • هشدارهاي متعدد پزشكان و نمايندگان ليبرتي در مورد كارشكني نيروهاي عراقي در معالجه عبدالعلي و ضرورت انتقال سريعتر وي به اروپا به جايي نرسيد

  • فراخوان خانم رجوي به خاتمه زندان سازي و محاصره ضد انساني پزشكي مجاهدان ليبرتي

    عبدالعلي قنبري آرا
    عبدالعلي قنبري آرا

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت طي اطلاعيه يي اعلام كرد صبح روز چهارشنبه 11شهريور 1394 مجاهد خلق عبدالعلي قنبري با 4دهه سابقه مبارزه عليه رژيمهاي شيخ و شاه در اثر ابتلا به سرطان و تاخير در معالجه بخاطر محاصره ضد انساني پزشكي ليبرتي در بيمارستان در آلباني جان باخت. او بيست و هفتمين شهيد محاصره پزشكي در اشرف و ليبرتي است.

مجاهد خلق عبدالعلي قنبري متولد1327 از دهه50 به هواداري از مجاهدين خلق برخاست و بهمين خاطر دستگير و شكنجه شد و بيش از شش ماه در زندان بسر برد. وي پس از انقلاب ضدسلطنتي بطور حرفه اي به صفوف مجاهدين پيوست و تا آخرين روزهاي حيات خود برغم شدت بيماري دمي از مبارزه و مجاهدت باز نايستاد.

چهار تن از پزشكان مجاهدين در ليبرتي در 21دسامبر 2012 (اول دي1391) در يك نامه مشترك به معاون يونامي با اشاره به اعمال فشارها و كارشكني هاي نيروهاي عراقي در معالجه بيماران ليبرتي، از خطراتي كه بخاطر اين محاصره متوجه برخي از بيماران صعب العلاج از جمله عبدالعلي قنبري است، ابراز نگراني كردند.

مشاور حقوقي ليبرتي طي دو نامه در 21 و 24ژوئن 2014 به كميسارياي عالي پناهندگان در بغداد اسامي شماري از بيماران حاد كه بيش از دو هفته از مراجعه آنها به بيمارستان جلوگيري شده بود را ذكر كرده و خواستار مداخله جهت انتقال اين بيماران به بيمارستان شده بود. سومين اسم در هر دو نامه عبدالعلي قنبري است و قيد شده است كه او بايد توسط پزشك متخصص ويزيت شده و شيمي درماني شود.

نمايندگان ساكنان نام عبدالعلي قنبري را به منظور اقدام هرچه سريعتر براي معالجه او در ليستهاي مختلف از طريق يونامي و كميسارياي عالي پناهندگان و خانم جين لوت نماينده ويژه دبيركل و همچنين بطور مستقيم به كشورهاي اروپايي داده و بر فوريت انتقال او تاكيد كرده بودند. اما او با تاخير زياد در آبان ماه1393 به آلباني منتقل شد و بلافاصله تحت درمان قرار گرفت اما بدليل تاخير و پيشرفت بيماري، تلاشهاي پزشكان موثر واقع نشد.

خانم مريم رجوي رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران با تسليت به مجاهدان اشرفي و با درود به روان پاك مجاهد خلق عبدالعلي قنبري، دلاوري و اخلاص و وفاي به عهد او را در سخت ترين شرايط نمونه يي از ارادة مردم ايران براي برچيدن بساط ديكتاتوري در ايران زمين توصيف كرد. خانم رجوي دولت آمريكا، يونامي، كميسارياي عالي پناهندگان و دولت عراق را به اقدام فوري براي پايان دادن به زندان سازي و محاصره ضد انساني ليبرتي كه از مصاديق جنايت عليه بشريت است فراخواند تا از تكرار فجايع مشابه و زجركش كردن بيماران بيشتر جلوگيري شود.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s