انتقال مزدوران نيروي #قدس و #اطلاعات آخوندي به #ليبرتي تحت نام خانواده براي سومين بار… هزاران خانواده در داخل و خارج ايران براي ديدار عزيزانشان اجازه ورود به عراق ندارند و صدها تن از آنها دستگير، زنداني و يا حتي اعدام شده اند

انتقال مزدوران نيروي قدس و اطلاعات آخوندي به ليبرتي تحت نام خانواده براي سومين بار

  • هزاران خانواده در داخل و خارج ايران براي ديدار عزيزانشان اجازه ورود به عراق ندارند و صدها تن از آنها دستگير، زنداني و يا حتي اعدام شده اندphoto_2015-09-11_06-42-53

به گزارش دبيرخانه شوراي ملي مقاومت صبح امروز دوشنبه 23 شهريور 94 بيش از 20 تن از مزدوران اطلاعات و نيروي تروريستي قدس رژيم آخوندي در پوش”خانواده ساكنان“ بار ديگر به ليبرتي برده شدند. آنها توسط سفارت رژيم در بغداد و كميته سركوب مجاهدان اشرفي به رياست فالح فياض، در يك ميني بوس با اسكورت نيروهاي امنيتي عراقي به ليبرتي منتقل و در ورودي ايستگاه پليس مستقر شدند تا به شكنجه رواني ساكنان ادامه دهند.

اين سومين بار از دوشنبه گذشته است كه اين مزدوران براي شكنجه رواني ساكنان و زمينه سازي براي كشتار هاي بعدي به ليبرتي برده مي شوند. در روزهاي دوشنبه 16 و پنجشنبه 19 شهريور  همين گروه تمام روز در كنار ليبرتي به شعار دادن و تهديد ساكنان مشغول بودند.MEK-Families-Baghdad-Sep-2015

كارچرخان مزدوران همچنانكه در اطلاعيه 19 شهريور آمده مزدوري است به نام مهران كريمدادي است كه همكاريهاي او با رژيم بارها توسط مقاومت افشا شده است. او از اوايل 1382 به خدمت اطلاعات درآمد و در شعبه هاي آن موسوم به انجمن نجات و بنياد هابيليان در مشهد و اصفهان و اروميه مشغول به كار شد و به شناسايي هواداران و خانواده هاي مجاهدين و اذيت و آزار آنها پرداخت. او از صحنه گردانهاي 2 سال شكنجه رواني در اشرف بود و گروههايي از مزدوران را از ايران به اشرف مي برد و در جلساتي كه توسط رژيم ايران و مالكي در بغداد عليه مجاهدان اشرفي تشكيل مي شد، شركت مي كرد.

photo_2015-09-14_13-24-59
در سالهاي 2010 و 2011 مزدوران رژيم ايران تحت نام خانواده در كنار اشرف مستقر و با 320بلندگو به طور شبانه روزي مجاهدين را تهديد به كشتار مي كردند. كارزار كثيفي كه به كشتار آوريل 2011 و سپتامبر 2013 در اشرف منجر شد. اكنون بار ديگر همان سناريو شروع شده است.

اعزام مزدوران به ليبرتي درحاليست كه در 15فوريه 2012 نماينده ويژه دبيركل در يك نامه رسمي در پاسخ به نگرانيهاي ساكنان مبني بر تكرار شكنجه رواني در ليبرتي تضمين كرد هيچ نيروي خارجي به ليبرتي نخواهد رفت. در 15 اكتبر 2012 معاون نماينده ويژه دبيركل در عراق در پاسخ به نامه نماينده ساكنان در مورد انتقال مزدوران رژيم به ليبرتي، نوشت: ”مقامات عراقي چنين موضوعي را قاطعانه رد كرده اند. مضافا بر اين من به شما اطمينان مي دهم كه يونامي با اطمينان مطلق هيچ كسي را به هيچ عنوان اجازه نمي دهد به كمپ ليبرتي دست يابد“.

در همين حال هزاران خانواده در داخل و خارج ايران از ابتداي 2009 كه حفاظت اشرف به طور غير قانوني به نيروهاي عراقي سپرده شد خواهان ديدار عزيزانشان در ليبرتي هستند اما ويزاي عراق به آنها نمي دهند. هيچ وكيل، فعال حقوق بشري و پارلمانتر حتي عراقي نمي تواند به ليبرتي نزديك شود. اسامي گروهي از خانواده ها كه در اروپا و آمريكا بارها بدون نتيجه به سفارتهاي عراق براي اخذ ويزا مراجعه كرده اند در اختيار مراجع بين المللي قرار گرفته است.

از سوي ديگر صدها تن از خانواده ها بخاطر نسبت خانوادگي با مجاهدين دستگير و زنداني شده و برخي از انها اعدام و يا تحت فشار و شكنجه و عدم دسترسي به پزشك و دارو زجزكش شده اند.

مقاومت ايران با توجه به تعهدات مكرر و مكتوب ملل متحد و دولت آمريكا درباره امنيت و سلامت ساكنان و با توجه به اينكه حضور مزدوران در مقابل ليبرتي نقض وخيم يادداشت تفاهم امضا شده بين ملل متحد و دولت عراق در 25 دسامبر2011 است كه قويا مورد حمايت آمريكا و اتحاديه اروپا نيز قرار گرفته بود، خواستار اقدام فوري براي پايان دادن به شكنجه رواني و هموار كردن راه براي كشتار ساكنان و دور كردن عوامل رژيم ايران و وزارت اطلاعات از ليبرتي تحت هر عنواني است.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s