دادگاه #وكيل و #موكل به علت دست دادن!!! برگزار شد #ايران #قاضي_صلواتي

دادگاه وكيل و موكل به علت دست دادن!!! برگزار شد

به گزارش برخي منابع پرونده رسیدگی به اتهامات منتسب داده شده به «آتنا فرقدانی» و وکیلش «محمد مقیمی» به اتهام آخوند ساخته «رابطه نامشروع مادون زنا (دست دادن با «محمد مقیمی» وکیل، مرد غیر محرم شرعی)» در ساعت ۱۰ صبح شنبه ۱۱ مهرماه ۱۳۹۴ (3اكتبر 2015)، در شعبه ۱۱۶۱ دادگاه عمومی جزایی تهران با حضور وكيل و موكل!! برگزار شده است. اين دادگاه غير علني بوده و هيچ اطلاعي از نتيجه آن در دست نيست.

توضيح اين كه اين دادگاه نه براي رسيدگي به اتهامات قبلي آتنا فرقداني بلكه صرفا براي رسيدگي به مقوله دست دادن دو نامبرده برگزار شده

وكيل نامبرده كه اكنون به خاطر دست دادن با موكل در جايگاه متهم قرار دارد اعلام كرد كه وکالت وی و موکلش آتنا فرقدانی را در خصوص این پرونده، يك وكيل ديگر به نام «هوشنگ پوربابایی» برعهده گرفته است.

محمد مقیمی وکیل مدافع آتنا فرقدانی روز شنبه ۲۳ خردادماه ۱۳۹۴، جهت ملاقات با موکلش و حضور در زندان اوین پس از این‌که با موکلش دست داد، از سوی فردی به نام «حمیدی» بازداشت و به زندان رجایی‌شهر منتقل شد.

این وکیل پس از بازداشت درروز دوشنبه ۲۵ خردادماه ۱۳۹۴ با دستبند و پابند از سالن ۳۱ بند ۱۰ زندان رجایی شهرکرج جهت بازپرسی و رسیدگی به پرونده، به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای اوین اعزام شد.

خانواده «محمد مقیمی» که در دادسرای اوین حضور و قصد ملاقات با وی را داشتند، با ممانعت مأموران اعزام به دادسرا روبرو شدند.

این ممانعت و اعمال خشونت، موجب اعتراض این وکیل زندانی و ضرب و شتم وی از سوی مامورین اعزام به دادسرا در حضور خانواده شد.

این وکیل پایه یک دادگستری درروز چهارشنبه ۲۷ خردادماه ۱۳۹۴، با قرار کفالت ۲۰ میلیون تومانی، از زندان رجایی ‌شهر کرج آزاد شد.

آتنا فرقدانی کارتونیست، و موکل محمد مقیمی نیز در شهریورماه ۱۳۹۳، از سوی ماموران امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت و به بند ۲- الف سپاه پاسداران در زندان اوین منتقل شد. او دو ماه در بازداشت بود و از این دو ماه بیست روز را در سلول انفرادی گذراند. او در طول بازداشت از داشتن وکیل و دیدار با خانواده خود محروم بود. هم‌چنین در زندان متوجه نصب دوربین در داخل دستشویی و حمام شده بود و مورد آزار جسمی و روحی از سوی ماموران زندان قرار گرفته بود.

وي در آبان ماه ۱۳۹۳، با قرار وثیقه تا زمان حکم دادگاه آزاد شد.

فرقدانی پس از آزادی اقدام به نوشتن نامه به مسوولان مختلف رژيم کرد و پس از عدم دریافت پاسخ ، در ویدئویی که در فضای مجازی بازتاب گسترده‌ای یافت به شرح خشونت ماموران زن بند ۲- الف سپاه علیه خود پرداخت.

چند روز پس از انتشار این ویدئو، قاضی جنايتكار «ابوالقاسم صلواتی» در تاریخ ۷ دی ۱۳۹۳، در تماسی تلفنی از این وي خواست در دادگاه حضور یابد، «آتنا فرقدانی» پس از این احضار در تاریخ ۲۰ دی‌ماه ۱۳۹۳ در دادگاه انقلاب حضور یافته و در آن‌جا بازداشت و به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

به گفته پدر آتنا، در دادگاه انقلاب دخترش را مقابل چشمان او و همسرش کتک زده بودند. در بهمن ماه ۱۳۹۳، آتنا در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک زندانیان سیاسی و غیرسیاسی در زندان به اعتصاب غذا دست زد.

طولانی شدن اعتصاب غذای وی باعث شد که ۷ اسفندماه ۱۳۹۳، در بیمارستان بستری شود. در نهايت وي به خواسته خود دست يافت و در ۱۲ اسفند ماه ۱۳۹۳، به زندان اوین منتقلش کردند.

آتنا فرقداني هم‌ اکنون در بند عمومی زنان (نسوان) زندان اوین محبوس است.

وي از سوی دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی جنايتكار به تحمل ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شد.

اتهامات انتسابی زندانی سیاسی «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «توهین به رهبری»، «رییس جمهور»، «توهین به نمایندگان مجلس» و «توهین به ماموران بند ۲- الف سپاه در حین بازجویی‌هایش» قید شده است.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s