در کنفرانسی در پاريس به مناسبت 10اكتبر روز جهاني عليه اعدام

در کنفرانسی در پاريس به مناسبت 10اكتبر روز جهاني عليه اعدام

مريم رجوي: طرح ما يك ايران بدون اعدام است

•هرگونه مراوده با رژيم بايد به توقف مجازات اعدام در ايران مشروط شود تا زماني كه امواج اعدام در ايران ادامه دارد، هيچ توجيهي براي فشردن دست آخوندها وجود ندارد

• حمايت از اسد و ادامه حكومت او باعث رشد داعش است، خلع يد از رژيم ايران تنها راه غلبه بر داعش است

20151010_154724

خانم مريم رجوي، رئيس جمهور برگزيده مقاومت، در يك كنفرانس بين المللي در پاريس به مناسبت 10اكتبر، روز جهاني عليه اعدام، اعلام كرد: طرح ما يك ايران بدون اعدام و برچيدن احكام شريعت آخوندي است.

وي تأكيد كرد: شكنجه و اعدام بايد متوقف شود. اين خواست همة مردم ايران است. به دولتهاي غرب ميگوييم سكوت و بيعملي نسبت به اعدامها و جنايتهاي فاشيسم ديني را كنار بگذاريد و مقاومت مردم ايران براي آزادي را محترم بشماريد. اگر دولتهاي غرب، در مقابل نقض حقوق بشر در ايران ميايستادند، ملاها هرگز نميتوانستند وحشيگري خود را به سوريه و عراق گسترش دهند

خانم رجوي هشدار داد: هر گونه رابطه و مراوده با اين رژيم بايد به توقف اعدامها در ايران مشروط گردد. تا زماني كه اين روند شوم ادامه دارد، هيچ توجيهي براي فشردن دست سركردگان رژيمي با 120 هزار اعدام سياسي وجود ندارد.

خانم رجوي با تأكيد بر اينكه تمام جهان بايد در مقابل كشتار بيرحمانة مردم سوريه بايستد، گفت: بعضيها دجالانه استدلال ميكنند سقوط رژيم سوريه دروازههاي دمشق را به روي داعش باز ميكند، اين استدلال در كارخانة آخوندهاي حاكم براي نجات رژيم دست نشاندهشان ساخته شده است. به عكس حمايت از اسد و ادامه حكومت او باعث ادامة حيات و رشد داعش است و تنها راه غلبه بر داعش، خلع يد از رژيم ايران در سوريه و عراق و سرنگوني اسد است.

سخنرانان اين جلسه كه به دعوت كميته حمايت از حقوق بشر در ايران زير عنوان «ايران، حقوق بشر، توقف اعدام» و با شركت شماري از شخصيتهاي بين المللي و اروپايي، منتخبان مردم فرانسه، فعالان حقوق بشري و حقوق زنان برگزار شد، عبارت بودند از :

 از فرانسه ژيلبر ميتران، نماينده سابق مجلس و رئيس بنياد فرانس ليبرته (دانيل ميتران)؛ حقوقدانان و وكلاي برجسته از جمله هانري لوكلرك، فرانسوا كلكومبه و پاتريك بودوئن؛ راما ياد، وزير سابق حقوق بشر؛ شماري از منتخبان مردم فرانسه از جمله ژان فرانسوا لوگاره، شهردار منطقه يك پاريس و ژان پير بكه، شهردار سابق اورسوراواز و ژان پير برار نماينده سابق مجلس ملي و پير برسي، رئيس سابق «سازمان حقوق بشر نوين» و اسقف ترقيخواه ژاك گايو؛

فوملا ماگازيوه ماندلا، فعال حقوق زنان و دختر نلسون ماندلا رهبر فقيد آفريقاي جنوبي؛ از آلباني خانم ارمونلا فلاي وزير رابط دولت با مجلس؛ ادموند اسپاهو، معاون پارلمان و شماري از نمايندگان مجلس اين كشور شامل خانمها اويس كوشي، بلرينا گيومتي؛ و آقايان طاهير موحديني، آربن چوكو، موسي يولكيني، بدري هوجا كه به نمايندگي از سوي يك هيأت بزرگ سياسي كه در اين برنامه شركت كرده بودند، همچنين ژاني ويكتور چيكو، رهبر اركسترسمفونيك آلباني نيز كه برنامه هنري زيبايي را به همراه هيأتي از هنرمندان اين كشور به اجرا درآورد؛ سخنراني كردند. ديويد جونز و مارك ويليامز، از اعضاي سابق مجلس عوام انگلستان، حنان البلخي، نماينده ائتلاف سوريه در اسلو؛ و طاهر بومدرا، رئيس سابق حقوق بشر ملل متحد در عراق؛ از ديگران سخنرانان اين برنامه بودند.

خانم رجوي در بخش ديگري از سخنان خود تاكيد كرد كه ابعاد نقض حقوق بشر در همة زمينهها به نحوي بيسابقه گسترش يافته و تمام مردم ايران را هدف قرار داده؛ از مدافعان حقوق بشر تا زنان و جوانان و معلمان و از مسيحيان، بهاييها و اهل تسنن، تا هموطنان عرب و بلوچ و کرد. وي تداوم سياست مماشات با رژيم ايران را تقبيح كرد و گفت: «راستي چرا زندانيان سياسي در ايران، زجركش يا حلق‌آويز مي‌شوند و جهان خاموش است؟ چرا نوجوانان در ايران اعدام مي‌شوند و جهان نسبت به آن ساكت است؟ امروز در در زندانهاي سراسر كشور، تعداد زيادي از هموطنان بيدفاع ‌ما مخفيانه اعدام مي‌شوند. و چند هزار نفر زير حكم اعدام‌ قرار دارند. به مادران و پدرانشان فكر كنيم و به همسران‌ و بچه‌هايشان كه روز و شب در چه اضطرابي زندگي مي‌كنند. به زناني فكر كنيم كه براي پرداخت ديه و نجات همسرانشان از اعدام، كليه‌هاي خود را مي‌فروشند… كساني كه بر اين همه نقض حقوق بشر ايران چشم‌ مي‌‌پوشند، شرم كنند».

مريم رجوي تصريح كرد: «كساني كه مي‌خواهند دست رئيس جمهور اين رژيم را از اين جنايتها بشويند، بايد بدانند كه راه جنايت و آدمكشي را در منطقه و سراسر جهان باز مي كنند. روحاني صريحاً گفته است كه این اعدامها “یا بر اساس قانون خداست یا قانونی است که مجلس تصویب کرده… و ما مجری هستیم”. آخوندهاي حاكم هر اختلافي كه با هم داشته باشند، درباره اعدام و سركوب اشتراك نظر دارند. آنها براي حفظ رژيمشان از اعدامها سود مي‌برند. اما جنايتكاران بدانند كه از اين خونها كه هر روز از پيكر ملت ايران مي‌ريزد، سرانجام سيلابي برخواهد خاست و به كار رژيم آخوندها پايان خواهد داد».

مريم رجوي در تشريح برنامه مقاومت در ايران آزاد فردا گفت: طرح ما براي آينده، يك ايران بدون اعدام و برچيدن احكام شريعت آخوندي و پيريزي يك قضاييه مستقل است، دفاع از ارزشهاي دموكراتيك و از آزادي، برابري و حريم زندگي خصوصي آحاد مردم، طرحي كه در آن هيچ كس خودسرانه دستگير نميشود، شكنجه ممنوع است.

شهادت فرزاد مددزاده، يك زنداني سياسي كه پس از تحمل 5 سال حبس در شكنجه گاههاي رژيم به تازگي از زندان آزاد شده و پريا كهندل، دختر جوان يكي از زندانيان سياسي در زندان گوهردشت كرج؛ كه هر دو از هواداران مجاهدين خلق در داخل ايران بوده و به تازگي از ايران خارج شده اند، در مورد وضعيت اسفبار تحميل شده بر مردم ايران و اوضاع وخامت بار زندانهاي رژيم از قسمتهاي قابل توجه جلسه «ايران، حقوق بشر، توقف اعدام» بود. آنها از مجامع بين المللي خواستند كه به محكوم كردن لفظي اين رژيم اكتفا نكنند و سردمداران رژيم ايران را به خاطر جنایتهایشان به خصوص قتل عام 30 هزار زندانی و اعدامهای مستمر و روزانه، به دادگاههاي بينالمللي بكشانند.

 در اين اجلاس نمايشگاهي كه به ياد 120هزار تن از زندانيان سياسي اعدام شده به دستور سران نظام ولايت فقيه ازجمله 30هزار زنداني سياسي قتل عام شده برپا شده بود و مجسمه ها و نمادهاي زيبايي كه توسط هنرمندان مقاومت ايران ساخته شده، مورد استقبال شركت كنندگان در جلسه قرار گرفت.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s