بزرگ‌ترين عمليات امحاي #هسته‌يي در تاريخ جهان… خط قرمزهاي #خامنه_اي زير پا گذاشته شد، #آمريكا: هيچ كاهش #تحريم ي در كار نيست

بزرگ‌ترين عمليات امحاي هسته‌يي در تاريخ جهان

خط قرمزهاي خامنه اي زير پا گذاشته شد

آمريكا: هيچ كاهش تحريمي در كار نيست

  • تن‌دادن رژيم آخوندي به پروتكل الحاقي و اصلاحية مراقبتي آن و عبور ازخطوط قرمز خامنه‌اي با 718024_424شروع مرحله اجرايي برجام، مواضع آمريكا و اتحادية اروپا:رفع تحريم‌هاي هسته يي مشرط به عملي‌شدن تبعيت رژيم از توافق وين،
  • آسوشيتدپرس به نقل از مقامات ارشد آمريكا: هيچ كاهش تحريمي واقع نمي‌شود تا آژانس تبعيت كامل رژيم ايران را از شرايط توافق تأييد كند،نيويورك تايمز: انتظار مي‌رود كارشناسان(رژيم) ايران يكي از بزرگ‌ترين عمليات امحاي هسته‌يي در تاريخ جهان را اجرا كنند
  • جنگ گرگ‌ها بر سر اجراي برجام،رسانه هاي حكومتي: با شروع اجراي تعهدات نظام در برجام، بزرگترين انهدام هسته‌يي تاريخ كليد خورد.كيهان خامنه اي : افق برجام، شروع مرحله‌يي جديد از تقابل با حاکميت ماست،
  • لغو دو قانون صيانت و حفظ دستاوردهاي اتمي رژيم، در مصوبه اخير مجلس ارتجاع و ابلاغ آن به سازمان انرژي اتمي رژيم در حكم رسمي رئيس جمهور ارتجاع براي اجراي ذلت بار برجام،

روحاني اجراي توافق زهرآلود را به وزارت خارجه ابلاغ كرد

آخوند روحاني، اجراي توافق زهرآلود اتمي را همراه با مصوبه اخير مجلس رژيم دراين زمينه به وزارت خارجه و سازمان انرژي اتمي رژيم ، ابلاغ كرد.

در مصوبه ذلت بار مجلس رژيم كه درمورد كليات وجزئيات برجام به دستور خامنه اي و به نحوفضاحت بار و سراسيمه  به تصويب رسيد، بر لغو دو قانون صيانت و حفظ دستاوردهاي اتمي رژيم، تاكيد شده است.

 بر اساس ابلاغيه رئيس جمهور ارتجاع كه توسط خبرگزاري رسمي رژيم منتشرشد، با اجراي مصوبه مجلس رژيم، «قانون الزام دولت به تعليق اقدامات داوطلبانه در صورت ارجاع و يا گزارش روند هسته‌اي به شوراي امنيت» مصوب آذر 84، و «قانون الزام دولت به تجديدنظر در همكاري با آژانس بين‌المللي انرژي اتمي» مصوب ديماه 85 و هم چنين «قانون صيانت از دستاوردهاي صلح‌آميز هسته‌اي » مصوب تير89 و «قانون الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌اي» مصوب تير94 لغو شده است.

 در مصوبه مجلس رژيم و ابلاغيه رئيس جمهور ارتجاع ، هم چنين تصريح شده است كه «هيچ دولتي در ايران حق توليد و به كارگيري سلاح هسته‌اي را ندارد».

به دنبال تن دادن ذلت بار رژيم به اين تعهدات و پذيرش  رسمي پروتكل الحاقي، دولت آمريكا و ديگر كشورهاي 1+5 برلزوم اجراي كامل برجام و تأييد تبعيت رژيم ازسوي آژانس، تاكيدكرده اند.

عقب نشيني از خطوط خامنه اي و تشديد بحراني دروني

آغاز مرحله اجراي توافق اتمي توسط رژيم آخوندي و بيانيه هاي آمريكا و اتحاديه اروپا در راستاي برداشتن تحريمهاي هسته يي، بحران دروني رژيم را ، برسر تن دادن رژيم به پروتكل الحاقي و عقب نشيني از خطوط قرمزخامنه اي، تشديد كرده است. درهمين حال خبرگزاريهايي بين المللي به نقل از مقامات دولت آمريكا خبردادند كه اجراي توافقهاي نهايي ممكن است چند ماه به طول انجامد..

گزارش: رژيم آخوندي به نحو شتابزده يي اعلام كرد پروتكل الحاقي ومخصوصا اصلاحيه مراقبتي آن را مي پذيرد و بطور كامل اجرا مي كندتا زماني كه مجلس رژيم هم آن را تصويب كند، طبق اين اصلاحيه، رژيم پذيرفته است كه به‌رغم تمام دود و دم‌هاي خامنه‌اي به محض اينكه تصميم به ساختن يك برنامة هسته‌يي بگيرد آژانس را مطلع كند.

در مقابل آمريكا و اروپا تصميم به برداشتن تحريم‌هاي هسته‌يي در ازاي عملي‌شدن تبعيت رژيم از برجام را اعلام كردند.

آسوشيتدپرس: دولت اوباما مي گويد انتظار دارد ماه ها طول بكشد تا حكومت ايران توافقهاي نهايي را اجرا كند

– با اين حال آسوشيتدپرس از واشينگتن گزارش داد كه دولت اوباما مي‌گويد انتظار دارد ماه‌ها طول بكشد تا حكومت ايران توافق‌هاي نهايي را به اجرا بگذارد و به پايان برساند و آژانس هم آن‌را تأييد كند. به گزارش آسوشيتدپرس مقامات ارشد دولت آمريكا تأكيد دارند، هيچ كاهش تحريمي واقع نمي‌شود تا آژانس تبعيت كامل حكومت ايران را از شرايط توافق تأييد كند و اين كار قطعاً بيش از 2 ماهي كه مقامات (رژيم) ايران پيش‌بيني كرده‌اند زمان خواهد برد…

خبرگزاري بلومبرگ نيز گزارش داد: تحريم‌ها احتمالاً در سه ماه اول سال 2016 و بعد از تأييد شوراي امنيت سازمان ملل از محدود كردن فعاليت‌هاي هسته‌يي (رژيم) ايران برچيده مي‌شود.

پوليتكو نيز گزارش داد: مقامات آمريكا نگران هستند كه رژيم ايران در معاملة اتمي بيش از حد عجله كند. روحاني ممكن است هدف غير واقعي براي برداشتن تحريم‌ها قبل از انتخابات فوريه تعيين كرده باشد.

مقامات ارشد آمريكا گفتند زمانبندي كاهش تحريم‌هاي اتمي بستگي به سرعت گام‌هاي عملي برداشته‌شده توسط رژيم ايران دارد تا آژانس قانع شود و تبعيت اين رژيم را تأييد كند.

جان كري، وزير خارجة آمريكا گفت: دستور لغو تحريم‌ها تا «‌روز اجرا»، به اجرا در نخواهد آمد.

اشتاين‌ماير وزير خارجة آلمان نيز گفت، آزمون واقعي رژيم ايران هنوز آغاز نشده است، لغو تحريمها فقط بعد از عمل‌كردن رژيم ايران به تعهداتش انجام خواهد شد.

در همين حال، رويتر به‌نقل از مقام‌هاي آمريكايي گزارش داد، آمريكا، چين و رژيم ايران در بيانية مشتركي  متعهد به طراحي مجدد و بازسازي رآكتور آب سنگين اراك مي‌شوند تا ديگر  پلوتونيوم توليد نكند.

نيويورك تايمز: يكي از بزرگترين عمليات امحاي هسته يي در تاريخ جهان

نيويورك‌تايمز گزاارش داد: انتظار مي‌رود كارشناسان (رژيم) ايران يكي از بزرگترين عمليات امحاي هسته‌يي در تاريخ جهان را اجرا كنند. آنها بايد 12000 سانتريفيوژ را از دور خارج كنند. و هسته رآكتور پلوتونيم اراك را نابود كنند.

از سوي ديگر، اعلام رسمي پذيرش پروتكل الحاقي، بلافاصله به موضوع جديد جنگ گرگها تبديل شد.

كيهان: افق برجام پايان ماجرا نيست، ماجراي بزرگتر تقابل جبهه استكبار با با حاكميت ما

در حالي‌كه باند رفسنجاني ـ روحاني با خوشحالي از پذيرش پروتكل الحاقي سخن گفته و آن را شروع رفع تحريمها عنوان مي‌كنند، كيهان خامنه‌اي خطاب به آنان نوشت: افق برجام – برخلاف برخي خوش‌گماني‌ها- پايان ماجرا نيست بلکه شروع آن يا دست‌کم، مرحله‌اي جديد از ماجراي بزرگ‌تر تقابل جبهه استکبار با  حاکميت ماست؛ يا به عبارتي نوک کوه يخ.

كيهان افزود: اين کج‌راهه، صراط مستقيم  ما نيست. اين بار کجي است که به مقصد نخواهد رسيد. برجام حتي اگر فاقد عيب و ايرادهاي بزرگ هم بود، با اين اجرا و کارگزاري عاقبت به خير نمي‌شود.

وطن امروز: آغاز تخريب، وعده تعليق

يك روزنامه ديگر باند خامنه‌اي به نام وطن امروز با تيتر بزرگ «آغاز تخريب، وعدة تعليق» نوشت: با شروع اجراي تعهدات نظام در برجام بزرگترين انهدام هسته‌اي تاريخ كليد خورد.

روزنامة سپاه پاسداران نيز به نمونه‌هايي از تن‌دادن به ذلت در اثر پذيرش جام زهرآلود اتمي اشاره كرد، و نوشت: مواجهة (دولت‌هاي منطقه) با دولت جمهوري اسلامي بعضاً در تاريخ… بي‌سابقه است. از جمله تاکنون اتفاق نيفتاده وزير خارجه عربستان به خود اجازه دهد که دست رد به سينه وزير خارجه ما بزند، به وزير ارشاد ويزا ندهند و وزير بهداشت ما آواره قطر تا جده شود، و وزير خارجه ما به امير کويت براي يک تماس التماس کند و آمريکا براي اولين بار از پذيرش نماينده ما به نيويورک خودداري کند.

پاسدار علي لاريجاني رييس مجلس رژيم: پرونده هسته يي پرونده خامنه اي است

پاسدار علي لاريجاني بر نقش خامنه‌اي در تصويب توافق اتمي در مجلس ارتجاع تأكيد كرد و گفت: در رسيدگي به پرونده هسته اي دخالتي ندارم. اين پرونده، پرونده خامنه‌اي است. و من بر اساس وظايفي که دارم عمل کرده‌ام.

لاريجاني گفت براي  راي دادن به برجام از قبل هماهنگ شده بود. زيرا مساله امنيت   نظام در ميان بود.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s