كشته شدن هماهنگ كننده #القاعده در #ايران و ترتيب دهنده پرواز تروريستها به سوريه… «سنافي النصر» رهبر گروه #خراسان در #سوريه بود

كشته شدن هماهنگ كننده القاعده در ايران و ترتيب دهنده پرواز تروريستها به سوريه… «سنافي النصر» رهبر گروه خراسان در سوريه بود

سنافي النصر هماهنگ كننده القاعدةه در ايران
سنافي النصر هماهنگ كننده القاعدة در ايران

به گزارش چندين منبع عربي و غربي روز گذشته يكشنبه 18 آوريل اعلام شد كه عبد المحسن الشارخ تبعه عربستان در يك حمله هوايي نيروهاي ائتلاف بين المللي عليه تروريسم در سوريه به قتل رسيده است.

الشارخ كه به سنافي النصر معروف بود رهبر گروهي است كه واشنگتن «گروه خراسان» نام نهاده بود و يكي از مهمترين تأمين كنندگان مالي القاعدة در افغانستان و هماهنگ كننده عملياتش در ايران به شمار مي آمد. الشارخ كه از سوي عربستان تحت تعقيب است در سال 2007 به ايران رفت و در آنجا مسئوليت هماهنگي و پذيرش افراد القاعدة كه اهل عربستان بودند به عهده داشت. الشارخ  و ديگران مناطق افغانستان و ايرا نرا ترك كرده به جبهه «النصرة» در سوريه ملحق شدند و وي در آنجا به عنوان «امير ساحل لاذقيه» منصوب شد.

31ipj8وزارت دفاع آمريكا يكشنبه اعلام كرد كه رهبر گروه خراسان روز پنجشنبه گذشته در يك حمله هوايي در شمال سوريه كشته شده است. قبل از اين روز شنبه ديدبان حقوق بشر سوريه اعلام كرده بود كه سنافي النصر در يك حمله هوايي در حلب كشته شده است.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s