دكتر محمد ملكى: تير زدى تبر زدى بر تن بى سپر زدى، وقتی دیدی اینها کافی نیست با موشک، ۸۰ موشک

سخنرانی دکتر محمد ملکی در مراسم خاکسپاری مادر مجاهد (مادر داعی)‌ در تهران

دكتر ملكى: تیر زدی، تبر زدی، تبر زدی، بر تن بی سپر زدی، دیگه وقتی دیدی اینها کافی نیست با موشک، ۸۰ موشک، فکر کردی همه چیز رو از بین می بری اما مطمئن باش، مطمئن باش تا یکی دو ماه دیگر لیبرتی از اولش هم زیباتر و بهتر و قشنگ ترخواهد شد.

مطمئن باش، مطمئن باش تا یکی دو ماه دیگر لیبرتی از اولش هم زیباتر و بهتر و قشنگ ترخواهد شد.

مراسم تشییع و تدفین مادر مجاهد، مهری جنت پور(مادر داعی) دربهشت زهرا در تهران برگزارشد. در این مراسم دکتر محمد ملکی اولین رئیس دانشگاه تهران بعداز انقلاب، بر مزار مادر سخنانی ایراد کرد و یاد این مادر بزرگوار را گرامی داشت.

متن پياده شده سخنان دكتر محمد ملكي:

 «در وصف این بزرگ،و اين زني كه، خانمي كه، انساني كه، در طول زندگیش واقعا زینبی زیست، واقعا زينبي زيست… و فرزندانی تربیت کرد و تحویل جامعه داد… نه تنها فرزندان رضائيش، شيريش، بلکه خیلی از اين بچه هایی که امروز آن طرف مرز هستند زیر موشک هستند. زیر هزاران گرفتاری هستند و مشکلات… ولی مثل کوه ایستاده اند اینها فرزندان این مادر هستند… چه سعادتی… خیلی ها میان به این دنیا زندگی می کنند و از اين دنيا به خيال خودشان لذت می برند و بعد هم میروند اما اين لذتی که اینگونه مادران می برند نوع دیگری است.

مادر!

من چی بگم از محبت های تو از حرفهای تو اون موقع که میتونستی حرف بزنی از شناخت تو، از استعداد تو، از مغز تو که تا آخرین لحظه ها کار می کرد و فعال بود.

فقط میگم که بعد از تو خیلی ها یتیم شدند. میگن انسان بعد از مرگ مادرش یتیم میشه، ما واقعا یتیم شدیم.

تو زینب گونه زیستی… تو زینب گونه زیستی… و جزء زینب های زمان بودی.

حرفهای من را گوش کنند و ضبط کنند آنهایی که مامور این کار هستند.

بله من با صدای بلند میگویم: تو زینب گونه زیستی و زینب زمان خودت بودی. مثل هزاران مثل تو. مثل مادر دشتی که دو سه روز قبل از تو رفت. او رفت جا رو برای تو آماده بكنه… عجيبه واقعا

در هر حال من اجازه می خواهم از طرف خانواده از همه تون تشکر کنم از اونهايي که در هر حال با مشکلات آمدند و در تشییع این زینب زمان شرکت کردند و من دیشب هم در مجلس خانم دشتی گفتم، نگران نباشید، جامعه ما با تمام مشکلات و فسادش، و حاکمیتی که جز فسادپروری کاری نداره اما مرتب زینب و حسین تولید می کنه.

مرتب زینب ها و حسین ها به وجود می آیند. ۵۰ سال شاه و شیخ سعی کردند که این شجره را بخشکانند… مگه میشود؟

یاد يك جمله يی افتادم از حضرت آيت الله العظمى منتظری كه در آن نامه ای که به آقاي خمینی نوشته بود… نوشته بود مطمئن باشید که با کشتار فکر از بین نمیره.

این همه کشتید این همه زدید این همه بریدید.

تیر زدی، تبر زدی، تبر زدی، بر تن بی سپر زدی، دیگه وقتی دیدی اینها کافی نیست با موشک، ۸۰ موشک، فکر کردی همه چیز رو از بین می بری اما مطمئن باش، مطمئن باش تا یکی دو ماه دیگر لیبرتی از اولش هم زیباتر و بهتر و قشنگ ترخواهد شد.

تا هستند کسانی که دلشان به حال این ملت می سوزه… تا هستند کسانی که فریاد می زنند زگهواره تا گور دانش بجوی… و دانش را بر می دارند و می گن ز گهواره تا گور آزادی بجوی

اون دانشی که در کنارش آزادی نباشه دانش نیست

در دانشگاهی که به اصطلاح خیلی استاد و دانشمند وجود داره اما کوچکترین توجهی به وضع فلاکت بار و غم انگیز جامعه نداره و دزدیها و چپاول گریها را می بینند و سکوت می کنند… بله در این جامعه باز هم باید گفت: ز گهواره تا گور آزادی بجوی

چون اگر آزادی نباشه… در جامعه ای که آزادی نباشه همین است که می بینید، دزدی و فساد و فحشا 

و امام حسین و زینب همه چیز خودشان را فدا کردند به خاطر آزادی و فریاد زدند

هیهات منا الذلة… ما هرگز ذليل نمي شيم… ما هميشه سربلنديم…

و می بینیم که در طول تاریخ حسین ها و زینب ها سربلند بوده اند.

من بار ديگر از طرف خانواده تشكر مي كنم از شما و استدعا مي كنم كه به محلي كه فرمودند تشريف ببريد و روز دوشنبه هم از ساعت 3 بعد از ظهر مراسم يادبود اين مادر برقرار است. والسلام عليكم ورحمة الله…

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s