مريم رجوي: اعدام جمعي زندانيان اهل سنت، جنايت ضد بشري است و مسئولان آن بايد محاكمه شوند

مريم رجوي: اعدام جمعي زندانيان اهل سنت، جنايت ضد بشري است و مسئولان آن بايد محاكمه شوند

blackbaner2خانم مريم رجوي، رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران، اعدام زندانيان اهل سنت در زندان گوهر دشت را يك جنايت انزجار آور عليه بشريت توصيف كرد. وی ضمن ابراز صميمانه ترين تسليتها به خانواده قربانيان، جامعه اهل سنت و عموم مردم ايران، از جوانان سراسر كشور خواست در مقابل اين جنايتهای وحشيانه به اعتراض بپردازند و به حمايت و همبستگي با خانواده هاي قربانيان قيام كنند.

وي همچنين از روحانيون شيعه و سني در سراسر جهان خواست در مقابل اين جنايت بزرگ سكوت نكنند و خامنه اي اين دشمن بزرگ مردم ايران و مردم منطقه را به خاطر اين جنايتهای ضد اسلامي و ضد انساني محكوم كنند.

خانم رجوي افزود: رژيم ضد بشري آخوندي با اعدام جمعي برادران اهل سنت ما، در سالروز قتل عام 30 هزار زنداني سياسي در سال 1367 بيهوده تلاش مي كند به جو رعب و وحشت دامن زده و از بالا گرفتن اعتراضات اجتماعي و انفجار خشم مردم جلوگيري كند.

رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران گفت: اين يك آزمايش بزرگ جامعه جهاني است كه در مقابل بزرگترين قتل عام زندانيان سياسي بعد از جنگ جهاني دوم در سال 1367 و جنایتهایی كه اين رژيم در 37 سال گذشته به طور مستمر مرتكب شده و مصداق بارز جنايت عليه بشريت، جنايت جنگي و نسل كشي محسوب مي شود چه عكس العملي نشان خواهد داد؟ زمان آن فرا رسيده كه شوراي حقوق بشر و شوراي امنيت ملل متحد به سكوت پايان داده و پرونده جنايتهای اين رژيم را به يك دادگاه بين المللي جنايي ارائه دهد تا خامنه اي و ديگر سردمداران اين رژيم و مسئولان اين جنايات در مقابل عدالت قرار گيرند.

دژخیمان رژیم صبح امروز سه شنبه ۱۲ مرداد (۲ اوت) شمار زیادی از زندانیان اهل سنت را در زندان گوهر دشت به دار آویختند.  به گزارش خانواده هاي زندانيان شمار اعدام شدگان حداقل به 20 تن مي رسد. دژخیمان در زندان وضعیت امنیتی فوق العاده برقرار کرده و ارتباط تمام کیوسکهای تلفن را قطع و مانع رفت و آمد زندانیان حتی به بهداری زندان می شوند.

قضاییه جنایتکار آخوندی ابتدا به خانواده زندانیان گفته بود که تا ساعت ۱۵۰۰ امروز، برای آخرین دیدار با فرزندانشان به زندان مراجعه کنند، اما پیش از رسیدن آنها به محل زندان، وزارت اطلاعات در تماس با خانواده ها به آنان گفته که برای دریافت جسد فرزندشان به پزشک قانونی کهریزک مراجعه کنند.

شهرام احمدی از زندانیان سیاسی اهل سنت در میان اعدام شدگان است. او ﺩﺭ ﺍﺭﺩﻳﺒﻬﺸﺖ ١٣٨٨ به هنگام دستگیری توسط عوامل اطلاعاتی رژیم زخمی شد که بر اثر آن یک کلیه و بخشي از روده اش را از دست داد. شهرام احمدی طی ۴۳ ماه حبس در سلولهای انفرادی اطلاعات سنندج مورد شدیدترین شکنجه ها قرار گرفت که بر اثر آن به بیماریهای مختلف از جمله افت شدید شنوایی دچار شد. قضاييه آخوندي در مهر 1391 او را به اتهام «محاربه» به اعدام محکوم کرد. از این پیشتر برادر کوچکترش، بهرام احمدی كه هنگام دستگيري کمتر از ۱۸ سال داشت در دی ۱۳۹۰ همراه با پنج زنداني سیاسی اهل سنت در زندان قزلحصار اعدام شده بود.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s