ایران:‌ پلمب ۴۴۰۰ مغازه پوشاک به بهانه آخوند ساخته بدحجابی

ایران:‌ پلمب ۴۴۰۰ مغازه پوشاک به بهانه آخوند ساخته «بدحجابی»

ساجدی نیا، سرکرده نیروی انتظامی رژیم اعلام کرد صرفاً طی سال گذشته به بهانه آخوندساخته بدحجابی «بیش از ۴۴۰۰ مغازه پوشاک به لحاظ تخلف در ارائه‌ پوشاک مبتذل و خلاف عفت عمومی پلمب» شده‌ است. وی که در جلسه یی در مورد «عفاف و حجاب» سخن می گفت به شکست  اقدامات سرکوبگرانه رژیم برای مقابله با زنان آزاده ایرانی اذعان کرد و افزود:‌ «وضعیت فعلی حجاب و عفاف زیبنده جامعه اسلامی نیست و با رصد وضعیت حجاب طی پانزده سال اخیر به این نتیجه می‌رسیم که به تدریج وضع بدتر شده است».

 این جلسه که در روز ۲۲مرداد به منظور تدارک شیوه های جدید سرکوب زنان برگزار شد، جعفری دولت‌آبادی دادستان رژیم در تهران نیز به شکست اقدامات سرکوبگرانه رژیم اذعان کرد. وی گفت «در مسائل مربوط به حوزه عفت و اخلاق عمومی ۲۴ دستگاه دارای وظیفه هستند.. اما به رغم آن که در شهر تهران دادسراهای تخصصی برای مقابله با این دسته از جرایم پیش‌بینی شده است، عدم هماهنگی دستگاههای مرتبط با موضوع، مانع از پیشرفت امور شده است». وی گفت حضور افرادی که به قوانین سرکوبگرانه رژیم تن نمی دهند «در اماکن عمومی مانند پارکها، رستورانها و… غلبه دارد و پر رنگ است…و لازم است با ارائه‌ راهکارهایی، این فضاسازی شکسته شود».

دادستان تهران ضمن اشاره به فرامین خامنه ای در همین زمینه، سران رژیم را به مقابله با «جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی» فراخواند (خبرگزاری حکومتی ایسنا- ۲۲ مرداد). خامنه ای در روز ۳۰ تیر گفته بود :«بحثهاي انحرافي همانند اين كه حجاب الزامي يا اختياري است, در جمهوري اسلامي جا ندارد… اگر چنانچه معلوم شد چیزی از نظر شرع حرام است، حکومت اسلامی موظف است که در مقابل این حرام بایستد».

کمیسیون زنان شوراي ملي مقاومت ايران، ضمن ابراز انزجار از مواضع عقب مانده و سرکوبگرانه سران رژیم در مورد زنان آزاده ایرانی تأکید می کند «بدون شک آخوندهای زن ستیز، در وحشت از گسترش اعتراضات مردم و زنان چاره را در افزایش هر چه بیشتر سرکوب زنان می جویند. اما آنها خود بهتر می دانند که این تمهیدات حاصلی جز خشم و نفرت بیشتر مردم که در اعتراضات اقشار مختلف خود را متبلور می کند، ندارد».

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s