ایران : حمله وحشیانه نیروهای سرکوبگر به زندان گوهردشت

ایران : حمله وحشیانه نیروهای سرکوبگر به زندان گوهردشت

201692021834625221

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت با انتشار اطلاعيه يي اعلام كرد در روز ۳۰ شهریور (۲۰سپتامبر) عوامل گارد سرکوبگر زندان گوهردشت به دستور محمد مردانی، رئیس جنایتکار زندان، به بند چهار این زندان یورش بردند و زندانیان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و اموال آنها را تخریب کردند. در این حمله وحشیانه که در چندین مرحله انجام شد و تا نیمه شب ادامه یافت حتی زندانیانی که در حال استراحت بودند مورد ضرب و جرح قرار گرفتند. مزدوران تلویزیون و دیوار اتاقها را تخریب کردند. در اين حمله جنايتكارانه شماري از زندانيان مجروح شدند سه روز پیش از این نیز عوامل باندهای مافیایی وابسته به سردژخیم مردانی کلیه کولرهایی که زندانیان با پول شخصی خود خریداری کرده بودند، را جمع آوری کردند. مردانی در صدد است حکم اعدام شماری از زندانیان را زیر عنوان «اراذل و اوباش» به جلو بیندازد.

زندانیان گوهردشت تاکنون بارها به شکنجه و ضرب و شتم، حبسهای طولانی مدت در سلولهای انفرادی، تبعید به سایر زندانها، قطع جیره غذایی و بهداشتی و قاچاق مواد مخدر به داخل زندان توسط رئیس زندان و ديگر دژخیمان این زندان به شدت اعتراض کرده اند.

مقاومت ایران عموم مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر به ویژه کمیسرعالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه ملل متحد درمورد وضعیت حقوق بشر در ایران و گزارشگر شکنجه را به اقدامی عاجل برای رسیدگی به وضعیت زندانیان در ايران فرا می خواند و از جمله خواستار اعزام یک هیأت برای رسیدگی به وضعیت وخامت بار زندانهای رژیم و عموم زندانیان است.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s