ایران: تجمع اعتراضی هزاران تن از مردم سراسر كشور در پاسارگاد

ایران: تجمع اعتراضی هزاران تن از مردم سراسر كشور در پاسارگاد

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت طي اطلاعيه يي كه عصر جمعه صادر كرد اعلام كرد:  صبح امروز جمعه ۷ آبان ( ۲۸ اکتبر) هزاران  تن از مردم شهرهای مختلف در اعتراض به سیاستهای ضدملی و ضد ایرانی رژیم آخوندی در سالروز تولد كوروش كبير در آرامگاه وي در پاسارگاد دست به تظاهرات زدند. تظاهركنندگان كوروش را افتخار هر ايراني و پدر و بنيانگذار حقوق بشر خواندند.

تظاهر کنندگان شعار می دادند: «آزادي انديشه با ريش و پشم نمي شه»، « ایران وطن ماست، کورش پدر ماست»، «حكومت آخوندي فقط ظلم، فقط جنگ» و…

رژیم آخوندي در هراس از این تجمع از روزهاي قبل به تمهیدات گسترده یی مبادرت كرد. اجازه تورهاي مسافرتي به پاسارگارد را لغو کرد. در مسير تردد خودروها به سمت پاسارگارد موانع و محدوديت ايجاد كرد و در فضاي اينترنتي به صورت گسترده اين شايعه را پراكند كه پاسارگارد بسته است و كسي نمي تواند به آنجا برود. از روز 5 آبان اینترنت این منطقه را قطع کرد و از روز ۶ آبان به ساکنان اطراف مقبره اعلام کرد که هیچکس حق دادن خانه به میهمانان را ندارد.

از صبح امروز (جمعه) نیز کلیه راههای منتهی به پاسارگاد بسته شده بود و شمار زيادي از عوامل اطلاعاتی رژیم و لباس شخصی ها در محل آرامگاه و خیابانهای اطراف آن تلاش داشتند که مانع تجمع مردم شوند.

اما هیچیک از این تمهیدات نتوانست مانع برگزاری این تظاهرات اعتراضي شود. صفهای طولانی ماشینها و انبوه تظاهرکنندگان نشانه خشم و انزجار مردم ایران از این رژیم ضدایرانی است. بی تردید فاشیسم دینی حاکم بر ايران با همبستگی آحاد مردم سرنگون خواهد شد. اين رژيم توان ایستادگی در مقابل اراده مردم براي دستيابي به دموكراسي و حاكميت مردمي ندارد.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s