ایران: فراخوان به آزادي فوري دستگیر شدگان تظاهرات پاسارگاد

ایران: فراخوان به آزادي فوري دستگیر شدگان تظاهرات پاسارگاد

201610281014203553137589علی صالحی، دادستان جنايتكار رژیم در شیراز، روز دوشنبه ۱۰ آبان (۳۱ اکتبر) از دستگیری شماری از شرکتکنندگان در تظاهرات ۷ آبان در پاسارگاد خبر داد. وی گفت: « اقدامات این افراد پیش از این از سوی دستگاههای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی مورد رصد قرار گرفته بود…لیدرها و سرشاخه‌های اصلی این تجمع که به سردادن شعارهای هنجارشکنانه و ضدارزش‌ها اقدام کرده بودند، دستگیر شدند… برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده و .. برخورد قضایی لازم با آنها صورت خواهد گرفت» (خبرگزاری حکومتی مهر- ۱۰ آبان).

در روز ۷ آبان هزاران تن از مردم شهرهای مختلف در اعتراض به سیاستهای ضدملی و ضد ایرانی رژیم آخوندی در بزرگداشت كوروش كبير در آرامگاه وي در پاسارگاد دست به تظاهرات زدند. تظاهرکنندگان شعار می دادند: « مرگ بر دیکتاتور»، «سوریه را رها کن فکری به حال ما کن»، « سردار بی مروت، ایران را کرده غارت»، «آزادي انديشه با ريش و پشم نمي شه»، «حكومت آخوندي فقط ظلم، فقط جنگ» . این مراسم غیظ و کین سردمداران رژیم را به دنبال داشت.

مقاومت ایران عموم مردم به ویژه جوانان را به اعتراض علیه این دستگیریها و همبستگی با خانواده آنها فرا می خواند و از کلیه مراجع بين المللي مدافع حقوق بشر خواهان اقدام فوری برای آزادی بازداشت شدگان است.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s