فراخوان مقاومت ایران براي نجات زندانیان اعتصابي در آستانه مرگ

فراخوان مقاومت ایران براي نجات زندانیان اعتصابي در آستانه مرگ

downloadمقاومت ایران نسبت به خطر جاني زندانيان سياسي كه بر اثر اعتصاب غذاي طولاني در آستانه مرگ قرار گرفته اند هشدار مي دهد و عموم مراجع مدافع حقوق بشر به ویژه کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگران شکنجه و سایر مجازاتهای وحشیانه و غیر انسانی، گزارشگر حقوق انسانها در بهره گیری از بالاترین استانداردهای سلامت جسمی و روانی و گروه کار بازداشتهای خودسرانه را به اقدامي فوري و مؤثر براي نجات آنها فرا مي خواند. رژيم ضدبشري آخوندها براي درهم شكستن زندانيان آنها را حتي از ابتدايي ترين حقوقشان كه در قوانين خود رژيم به رسميت شناخته شده محروم مي سازد.

آرش صادقی از زندانيان بند ۸ زندان اوین به دنيال 60روز اعتصاب غذا در شرايطي بسيار بحراني قرار دارد. وی دچار 19 كيلو كاهش وزن و ضعف شديد جسماني و تپش قلب و تنگي نفس حاد و مشکلات شدید کلیوی و گوارشی است. او صبح روز چهارشنبه اول دي به بهداري زندان اوين منتقل شد اما به رغم وخامت حالش با خودداري از دريافت سرم به بند بازگشت.

آقای صادقی که دانشجوی فوق لیسانس رشته فلسفه دانشگاه علامه بود به خاطر فعالیتهای دانشجویی از تحصیل محروم و در فاصله سالهای ۸۸ تا ۹۳ بارها دستگیر شد. او به اتهام « تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی » به ۱۹ سال حبس محکوم شده است. دژخیمان ضمن تهدید آرش صادقی و لغو قرار ملاقات به وی گفته اند که” بعد از مرگت همسرت را خواهی دید”. همسر وی گلرخ ایرایی نیز به اتهام توهین به «رهبری و نظام» منحوس ولایت فقیه و مطلب انتشار نايافته عليه حكم ضدانساني سنگسار؛ به طور غیابی محاکمه شده و به شش سال زندان محکوم شده است.

مرتضي مرادپور در پنجاه و نهمين روز اعتصاب غذا توان راه رفتن ندارد، کبد و کلیه‌هایش به طور جدی آسیب دیده است، او در چند روز گذشته بارها بیهوش شده است و هر لحظه امکان ایست قلبی، کما و مرگ وی وجود دارد. وی در اعتراض به محرومیت از یک روند عادلانه قضایی توسط بیدادگاههای آخوندی دست به اعتصاب غذا زده است. او در يك پيام صوتي از زندان گفته است: «يا آزاد خواهم شد يا خواهم مرد». مرتضي مرادپور به اتهام «اجتماع و تباني براي ارتكاب جرم عليه امنيت ايران و تبليغ عليه نظام به سه سال حبس محكوم شده است.

روز دوشنبه ۲۹ آذر (۱۹ دسامبر) خانواده آقاي مرادپور كه براي سومين روز در اعتراض به وضعيت وخيم تحميل شده بر فرزندشان در سرمای شدید در مقابل دادسرای رژیم در تبریز دست به تجمع زده بودند. مورد یورش و ضرب و شتم عوامل نيروهاي سركوبگر رژيم قرار گرفتند. شماری از آن ها از جمله برادر آقاي مرادپور بازداشت و به مدت چند روز زنداني شدند .

-گذشت 17روز از اعتصاب غذاي سعید شیرزاد در زندان گوهردشت او را دچار افت فشار خون و ضعف شدید كرده است. او در اعتراض به وضعیت نامساعد بندها، توهینها و اعمال فشارهاي مأموران و ضرب و شتم زندانیان، جلوگیری از اعزام زندانیان به بیمارستان… دست به اعتصاب غذا زده است. وی كه كارمند پالايشگاه تبريز بود، اولین بار در پی امدادرسانی به زلزله‌زدگان آذربایجان به مدت ۱۹ روزبازداشت شد. وی بارديگر در ۱۲ خرداد ۹۳ بازداشت شد و از آن هنگام در بلاتکلیفی به سر مي برد.

– از وضعیت محمدعلی طاهری زندانی زندان اوین، که از روز ۷مهر دست به اعتصاب غذا زده بود اطلاعی در دست نیست. وی به اتهام هاي آخوند ساخته «توهین به مقدسات، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی، ضاله بودن کتب و آثار» به پنج سال حبس محکوم شده بود و بنا بر حکم ابلاغ شده به وی روز ۱۸بهمن۹۴، دوران محکومیتش به پایان رسید اما قضاییه رژیم با پرونده سازيهاي جدید از آزادیش جلوگیری مي كند.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s