ايران:‌ ارسال امواج پارازيت بر بندهاي زندانيان سياسي در زندان گوهردشت

ايران:‌ ارسال امواج پارازيت بر بندهاي زندانيان سياسي در زندان گوهردشت

parazit-dar-zendanhaدژخیمان رژيم آخوندي در زندان گوهردشت کرج از ۱۱ اسفند ( اول مارس) به منظور مختل کردن ارتباط زندانیان و جلوگیری از انتشار اخبار وضعیت وخامت بار زندانها و اعمال فشار و شکنجه هرچه بیشتر زندانیان سیاسی ارسال امواج پارازیت بر روی بندهای آنها را شدت بخشیده اند.

این اقداام ضدانسانی موجب بروز تهوع و بی اشتهایی، حالت گیجی، سردردهای شدید و اسهال در بین زندانیان شده و در دراز مدت عوارضی بسیار مخربتر از جمله ابتلا به بیماری سرطان را در پی خواهد داشت. با این وجود دژخيمان از مداواي زندانيان خوداري می كنند.

در تحولی دیگر در زندان اوین، دژخیمان زندانی سیاسی اسماعیل عبدی از فعالان معلمان را از بند ۸ به بند ۳۵۰ منتقل کردند. وی در روز ۱۹ آبان ماه در منزلش بازداشت شد. آقای عبدی پیش از این در ۶ تیر ۹۴ برای چندمین بار دستگیر و توسط قضاییه آخوندی به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به شش سال حبس محکوم شده بود اما اعتراضهای گسترده معلمان، رژیم را ناگزیر کرد وی را با پرداخت وثیقه آزاد کند.

در همین حال رژیم آخوندي از آزاد کردن زندانی سیاسی علی معزی که بر اساس احکام بیدادگاههای همین رژیم می بایست حدود دوسال پيش آزاد مي شد، خودداری می کند. دژخیمان اکنون در صددند برای دومین بار پس از خاتمه دوران محکومیتش، بار دیگر با پرونده سازیهای مجعول او را محاکمه کنند و مانع آزادی او شوند.

مقاومت ایران عموم مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر را به تشكيل یک هیات حقیقت یاب بين المللي برای تحقيق پيرامون وضعیت زندانیان سیاسی در ايران و اقدام فوري براي نجات آنها فرا می خواند.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s