ایران: اعتراض هزاران بازنشسته در سراسر کشور با شعارهاي «ما از ظلم بیزاریم»، « دانشجو كارگر معلم پرستار اتحاد اتحاد»

ایران: اعتراض هزاران بازنشسته در سراسر کشور با شعارهاي «ما از ظلم بیزاریم»، « دانشجو كارگر معلم پرستار اتحاد اتحاد»

به گزارش دبيرخانه شوراي ملي مقاومت صبح روز یکشنبه ۲۲ اسفند ( ۱۲ مارس) هزاران بازنشسته در تهران و سایر شهرها از جمله مشهد، ساری، تبریز، ارومیه، رشت، یزد ،خرم آباد، قم و فردوس در اعتراض به وضعیت معیشتی خود دست به تظاهرات زدند. این تظاهرات در تهران در مقابل دفتر آخوند روحانی، رئیس جمهور رژیم در خیابان پاستور، و در شهرستانها در مقابل ساختمانهای سازمان بازنشستگی برگزار شد. تظاهرکنندگان خواهان همسان سازی حقوق شان با دیگر مزدبگیران، اصلاح ساختار بیمه بازنشستگان و ارتقای سطح معیشت خود شدند.

این تظاهرات در حالی شکل گرفت که نیروهای سرکوبگر به طور مستمر تجمع کنندگان را تهدید می کردند و از فیلمبرداری و عکس گرفتن جلوگیری می شد. همچنین شماری از خانواده های فرهنگیان که در حرکت اعتراضی 19 اسفند در مقابل مجلس رژیم شرکت کرده بودند توسط اطلاعات مورد تهدید قرار گرفته بودند.

 تظاهرکنندگان شعار می دادند: «دانشجو، كارگر، معلم، پرستار، اتحاد، اتحاد »، «هر وعده كه داديد همه باد هوا بود؛ هر نكته كه گفتيد فريب بود و ريا بود»، «ما منتظر نتيجه هستيم، هيچ جا نميريم همين جا هستيم»، «يک اختلاس كم بشه مشكل ما حل ميشه»، «مشکل ما حل نشه؛ نهضت ادامه دارد»، «الان شب عیده؛ ما عزا گرفتیم» و بر روی پلاکاردهای آنان نوشته شده بود: «هم از فقر مي نالیم، هم از فرق»، «از ظلم بیزاریم»، «فقر و تبعیض دیگر بس است»، «بیمه کارآمد حق مسلم ماست»، «تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان۹۵»، «اگر در بی عدالتی ها بی طرف هستید بدانید که طرف ستمگر را گرفته اید»، «حق ما رو پس بدین، ما رو به هم پاس ندین».

تظاهرکنندگان در قطعنامه پایانی خود خواهان همسان سازی حقوق بازنشستگان و پرداخت هرچه سریعتر پاداش معوقه بازنشستگان سال ۹۵ شدند و از جمله اعلام کردند: «چه بسیار از همقطاران ما که تمام سالهای بازنشستگی خود را در سختی گذراندند و زیر فشار زندگی با حسرت دیدن فردایی روشن از دنیا رفتند. ما به دنبال احقاق حقوق قانونی خود هستیم و تا رسیدن به آن آرام نخواهیم گرفت». آنها سپس سرود ميهني «ای ایران ای مرز پرگهر» را خواندند.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s