محكوميت يك جاسوس رژیم ایران در آلمان و ضرورت گنجاندن سپاه پاسداران در ليست تروريستي

محكوميت يك جاسوس رژیم ایران در آلمان و ضرورت گنجاندن سپاه پاسداران در ليست تروريستي

iran_berlin2017

به گزارش دبيرخانه شوراي ملي مقاومت دادگاه جزايي برلين يك جاسوس رژيم ايران بنام مصطفی حیدر س.”  را به ۴ سال و سه ماه حبس محکوم کرد. به گفته منابع امنیتی آلمان اين جاسوس برای “نیروی قدس سپاه پاسداران” با هدف انجام عملیات تروریستی در آلمان و فرانسه دست به جمع‌آوری اطلاعات زده بود.

نماينده شوراي ملي مقاومت ايران در آلمان دكتر معصومه بلورچي حكم دادگاه برلين را دليل ديگري در اثبات اين حقيقت دانست كه فاشيسم ديني حاكم بر ايران دست از صدور تروريسم بر نميدارد.

اين پرونده همچنين نشان ميدهد كه علاوه بر وزارت اطلاعات آخوندها كه از سه دهه پيش دست اندركار اقدامات تروريستي در كشورهاي اروپايي بوده است، سپاه پاسداران و نيروي قدس حوزه فعاليتهاي تروريستي را فعالانه به اروپا گسترش داده اند. سپاه پاسداران يك ارگان تروريستي است كه نه تنها در خاورميانه به جنگ افروزي و گسترش بنيادگرايي مشغول است بلكه صلح و امنيت جامعه جهاني و اروپا را نيز تهديد ميكند.

خانم بلورچي خواستار شناسايي و اخراج كليه جاسوسان و ماموران رژيم ايران در خاك آلمان و اروپا شد و افزود زمينه سازي سپاه پاسداران براي اقدام تروريستي در آلمان، ضرورت قرار دادن آنرا در ليستهاي تروريستي مضاعف را ميكند. وي تاكيد كرد كه اين ليست گذاري ميتواند بعنوان يك اقدام پيشگيرانه در رابطه با عمليات تروريستي در خاك اروپا عمل كند.

”مصطفی حیدر س.” که ۳۱ سال دارد و پاكستاني الاصل است در ژوئیه ۲۰۱۶ در آلمان دستگیر شد. به گفته منابع قضایی آلمان این فرد پیش از دستگیری‌اش به مدت دست‌کم یک سال در خدمت “نیروی قدس سپاه پاسدران” بوده و برای ایران جاسوسی می‌کرده است. سخنگوی دادگاه برلین گفت وی به طور دائم حقوقی معادل ۲۰۵۲ یورو در ماه برای جاسوسی از  ایران دریافت می‌کرده است.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s