قتل ناجوانمردانه يك جوان ورزشكار در شهرري به دست نيروي انتظامي و اعتراف به گسترش مقاومت مردمی در برابر ماشین اختناق و سرکوب

اطلاعيه دبيرخانه شوراي ملي مقاومت

قتل ناجوانمردانه يك جوان ورزشكار در شهرري به دست نيروي انتظامي و اعتراف به گسترش مقاومت مردمی در برابر ماشین اختناق و سرکوب

20046778_10154460232597271_845828648045327789_nقتل جنايتكارانه اصغر نحوي پور يك جوان ورزشكار به دست عوامل نيروي انتظامي در متروي شهر ري موجي از خشم و نفرت در ميان مردم برانگيخته است. اين حادثه در روز شنبه ۲۴تير هنگامي رخ داد كه اصغر نحوي پور به يك آخوند هرزه كه چند دختر جوان را به بهانه «بدحجابي» مورد تعرض و توهين قرار داده بود به شدت اعتراض كرد و او را گوشمالي داد. به گفته شهود عيني او در حالي كه فرياد مي زد: «ما اين آخوندها را نمي خواهيم. اين اسلام را نمي خواهيم. اين چه مملكتي است، و اين چه اسلامي است» بر اثر شليك مستقيم و از نزديك آدمكشان نيروي انتظامي جان باخت.

 عوامل سركوبگر رژيم به خانواده اين جوان اجازه ندادند او را در محل زندگيش تشييع كنند و بنرهاي برگزاري مراسم تشييع و تدفين او را پاره كردند. اطلاعات آخوندي خانواده اصغر را از هر گونه اعتراض و افشاگري و حتي سخن گفتن و گريستن بر سر مزار فرزندشان بر حذر داشته اند.

به‌دنبال قتل دلخراش اين جوان سركردگان رژیم به‌ناگزیر به‌این واقعیت اقرار کردند که مقاومت مردمی در مقابل عملیات کنترل و اختناق رو به‌افزایش گذاشته است.

پاسدار غلام‌‌حسین غیب پرور، رئیس سازمان بسیج،  درباره این واقعه گفت:‌ انگيزه اين گونه حملات «کینه از روحانیت» حكومتي است و «متأسفانه شاهد ناهنجاری‌هایی در سطح جامعه هستیم… دشمنان و ضدانقلاب دست‌به‌کار شده‌اند و اتفاقاتی در حال رخ دادن است که در شأن نظام … نیستند». وي با اشاره به گستردگي این مقاومتها تأکید کرد که «یک دستگاه به‌تنهایی نمی‌تواند از این‌گونه اقدامات پیشگیری کند … و دستگاههای حاکمیتي باید با قاطعیت و جدیت بیشتری عمل کنند» (خبرگزاری حکومتی مهر-۲۵تير۹۶).

یک روز پس از این اظهارات، سربازی در پادگاني در آبیک قزوین به سمت گروهي از نظامیان آتش گشود و سپس خودزنی کرد. براثر این تیراندازی هشت نظامی کشته و مجروح شدند (خبرگزاری حکومتی مهر-۲۶تير۹۶).

خبرگزاري پاسداران موسوم به فارس نيز در روز ۲۷تيرماه گزارش داد جوانان در نيشابور به يك آخوند حمله و او را مجروح و روانه بيمارستان كردند.

رژیم آخوندی به‌تدابیر گوناگونی برای حفاظت از بسیجیها و آخوندها در برابر حملات مردم و به‌ويژه جوانان شورشی دست زده است. در سال ۱۳۹۳ مجلس ارتجاع به‌این منظور قانون «حمایت از آمران به‌معروف و ناهیان از منکر»‌ را تصویب کرد.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s