سفر مقامات اروپايى به ايران در بحبوحه اعدامها دهن كجى به ارزشهاى جهانشمول حقوق بشر است

سفر مقامات اروپايى به ايران در بحبوحه اعدامها دهن كجى به ارزشهاى جهانشمول حقوق بشر است

execution_iranكميسيون خارجه شوراى ملى مقاومت ايران سفر خانم موگرينى و ديگر مقامات اروپایی به ايران تحت حاكميت فاشيسم دينى و شركت در مراسم تحلیف رئیس جمهور نامشروع آن را قوياً محكوم مى كند. اين سفرها در حاليكه   در ماه ژوییه دست کم ۱۰۱ زندانى در ايران اعدام شده اند، دهن كجى به ارزشهاى جهان شمول حقوق بشر است که اتحاديه اروپا خود را حافظ و مدافع آن مى داند.

هرگونه  سرمايه گذارى روى  رژيم آخوندى كه همه علائم از ورود آن به فاز پايانى خبر مى دهد، محكوم به شكست است و چيزى جز خسران به جاى نمى گذارد و تنها اين تصوير را از اروپا در اذهان مردم ايران به جاى  مى گذارد كه طناب نجات براى  اين رژيم  پرتاب  مى كند.

آخوند روحانی که ماسک میانه روی به چهره دارد مأموريتى جز حفظ ولايت فقيه و به عقب انداختن سرنگونى آن ندارد. مردم ایران با شعار «نه جلاد نه شیاد رأی من سرنگونى است» انزجارشان از شعبده اخیر انتخابات و به اصطلاح «کاندیداها»ی آن را که تماما گماشتگان ولی فقیه رژیم بودند، بیان کردند. در دوره اول رياست جمهورى روحانی بيش از ۳۰۰۰ زندانى اعدام شده اند. روحانى اين اعدامها را «قانون خدا یا قانونی كه مصوب مجلس» است می خواند. او در سال ۱۳۵۹در مجلس رژيم به طور علنی خواستار اعدام مخالفان در نماز جمعه شد. او از بالاترين مسئولان سركوب، توليد بمب اتمى، جنگ افزوزى و كشتار در منطقه است.

خامنه اى بارها و از جمله چندى پيش گفت اگر جلوى دشمن را در سوريه نمى گرفتيم «بايد در تهران, فارس, خراسان و اصفهان جلوى آنها را مي‌گرفتيم». آخوند روحانى نيز اعتراف كرد اگر سپاه «در بغداد و سامرا و فلوجه و رمادی ایستادگی نمی‌کردند و اگر در دمشق و حلب به دولت سوریه کمک نمی‌کردند ما امنیتی نداشتیم که بتوانیم به این خوبی در اتمى مذاکره کنیم»(۸ فوريه ۲۰۱۶).

خامنه اى در روز ۲۰اردیبهشت (۱۰مه ۲۰۱۷) گفت «دشمنان خواهان تغيير رفتار نظام هستند…تغییر رفتار یعنی از بین بردن نظام اسلامی».

اعضاى كابينه روحانى بيشترين نقش را در جنگ، سركوب و صدور تروريسم و بنيادگرايى داشته اند. پورمحمدی، وزیر دادگستری دوره  اول او، از مسئولان قتل عام ۳۰هزار زندانى در سال ۶۷ است.

در دوران روحانى سركوب مخالفان سياسى و مدافعان حقوق بشر، كارگران، زنان، معلمان، وكيلان، روزنامه نگاران و فعالان اينترنتى شدت يافته است. زندانيان سياسى بعد از پايان محكوميتشان هم آزاد نمي‌شوند. قتل زير شكنجه، زجركش و سربه نيست كردن زندانيان و مرگهاى مشكوك در زندانها ادامه دارد. سركوب و تبعيض عليه زنان كه در قوانين رژيم نهادينه شده، با طرحهاى جداسازى جنسيتى و قانون سركوبگرانه «عفاف و حجاب» گسترش يافت. اقوام و مليتهاى مختلف بيش از پيش سركوب شدند. سركوب مسلمانان سنى شدت يافت حمله به كليساهاى خانگى و بازداشتهای خودسرانه و اعمال فشار علیه پيروان ساير اديان شدت گرفت.

سرمايه گذارى روى ميانه‌روى در نظام ولايت فقيه با ۱۲۰ هزار اعدام سياسى، تقويت هارترين باندهاى رژيم عليه مردم ايران و صلح و آرامش در منطقه است. هيچ گونه تغيير در ايران بدون پايان سركوب و اعدام و شكنجه، مداخلات تجاوزكارانه در سوريه و عراق و يمن و پايان دادن به پروژه های اتمى و موشكى متصور نيست. رابطه با رژيم ايران بايد به توقف اعدام و بهبود وضعيت حقوق بشر مشروط شود. اين خواست مردم ايران و لازمه صلح و آرامش در منطقه و جهان است.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s