ديدار هيأت عاليرتبة سناى آمريكا با خانم مريم رجوى و مجاهدين در تيرانا

ديدار هيأت عاليرتبة سناى آمريكا با خانم مريم رجوى و مجاهدين در تيرانا

به گزارش دبيرخانه شوراى ملى لى مقاومت روز شنبه، ۱۲ اوت۲۰۱۷، يك هيأت عاليرتبه از سناى ايالات متحده آمریکا با خانم مريم رجوى، رئيس جمهور برگزيده شوراى ملى مقاومت ايران، در مقر مجاهدين در تيرانا، ديدار و پیرامون وضعیت مجاهدین در آلبانی، آخرین اوضاع ایران و منطقه و راه حل های پایان دادن به بحران در منطقه كه از تغيير دموكراتيك در ايران مى گذرد، گفتگو كردند.

در هيأت سنا به رياست سناتور روى بلانت، نايب رئيس كنفرانس جمهوريخواهان در سنا، عضو كميته هاى تخصيص بودجه، اطلاعات، قوانين و ادارى، بازرگانى، علوم و ترابري؛ سناتور جان كورنين، ناظم اكثريت سنا عضو كميته هاى قضايى، اطلاعات و مالي؛ و سناتور تام تيليس عضو كميته هاى قواى مسلح، قضايى، بانكدارى، امور مسكن و شهرى، و امور بازنشستگان ارتش حضور داشتند.

سناتورهاى برجستة آمريكايى انتقال امن و سالم كليه ساكنان ليبرتى را تبريك گفتند و براى آنها در مبارزه شان براى استقرار دموكراسى و حقوق بشر در ايران آرزوى موفقيت كردند. سناتور بلانت كه در طول سالهاى گذشته تلاشهاى گسترده یى را براى امنيت مجاهدين در ليبرتى و انتقال آنها به خارج از عراق به عمل آورده بود، اين انتقال را يك پيروزى بزرگ براى مردم و مقاومت ايران توصيف كرد و از تلاشهاى خانم رجوى و سازمان مجاهدين خلق ايران براى تحقق اين مأموريت بزرگ قدردانى كرد.

خانم رجوى از سناتورهاى آمريكايى به خاطر مواضع قاطع آنها در قبال رژیم ایران به خصوص نامگذارى سپاه پاسدران رژيم ولايت فقيه و تصویب تحريمهاى جديد عليه سپاه و سردمداران رژيم به خاطر نقض حقوق بشر، پروژه هاى موشكى و صدور تروريسم، تقديركرد. وى همچنين از تلاشهاى سناتورهاى برجستة آمريكايى به ويژه سناتور بلانت در مورد حفاظت اعضاى سازمان مجاهدين خلق ايران در اشرف و ليبرتى و نيز تلاش بى وقفه براى انتقال امن آنها به آلبانى تشكر نمود.

خانم رجوى تصريح كرد: برخلاف تبلیغات حامیان رژیم، استبداد مذهبى حاكم از درون بسیار پوسیده و شکننده است و اگر حمايتهاى خارجى و به ويژه سياست مماشات در آمريكا و اروپا نبود اين رژيم تا اين اندازه دوام نمى آورد. تغییر رژيم در ایران یک ضرورت اجتناب ناپذير است، این تغییر در دسترس است. یک آلترناتیو معتبر و دموکراتیک وجود دارد. مترادف دانستن تغییر رژیم و دموکراسی براى ایران با جنگ و بی ثباتی در منطقه، فریب محض است و منشأ آن تبليغات لابى هاى رژيم ايران در پايتختهاى غربى است. رژيم و پشتيبانان و لابى هاى آن، واقعيت را دجالانه و به عمد، معكوس جلوه مى دهند تا مردم ايران و اين منطقه از جهان را سزاوار فاشيسم دينى و بنيادگرايى و تروريسم تحت نام اسلام قلمداد كنند. در حاليكه سرنگونى اين رژيم در واقع لازمه پايان يافتن بحران و جنگ در منطقه است.

خانم رجوى بر ضرورت اخراج سپاه پاسداران و شبه نظاميان مزدور آن از سوریه،‌ عراق و سایر کشورهای منطقه، اتخاذ تدابیر فوری برای حسابرسى از اين رژيم به خاطر اعدامهاى گسترده به ويژه قتل عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ و تحقيقات مستقل در باره اين جنابت بزرگ عليه بشريت و سپردن مسئولان آن به عدالت، تحریمهای همه جانبه بر سیستمهای بانکی و درآمدهاى نفتی رژيم سركوبگر آخوندها؛ تأكيد كرد و خواهان به رسميت شناختن خواست برحق مردم و مقاومت ايران برای سرنگونى ديكتاتورى دينى، استقرار آزادی و دموکراسی و برپايى یک جمهوری بر مبنای جدایی دین از دولت، برابری زن و مرد گرديد.

در پايان اين ديدار، سناتورهاى آمريكايى با شمارى از اعضاى مجاهدين و شاهدان و قربانيان جنايات رژيم آخوندى در ايران و اشرف و ليبرتى، گفتگو كردند.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s