ایران:‌ قیام و اعتصاب عمومى مردم بانه در اعتراض به کشتار کولبران… فراخوان خانم رجوى به مردم كردستان و سراسر ايران براى همبستكى و حمايت از مردم بانه

ایران:‌ قیام و اعتصاب عمومى مردم بانه در اعتراض به کشتار کولبران

فراخوان خانم رجوى به مردم كردستان و سراسر ايران براى همبستكى و حمايت از مردم بانه

دبيرخانه شوراى ملى مقاومت ايران طى اطلاعيه يى گزارش داد صبح امروز، سه شنبه ۱۴شهريور مردم بانه در اعتراض به قتل دو كولبر زحمتكش به دست پاسداران جنایتکار، دست به اعتصاب زدند و مغازه ها و بازار شهر را به حالت تعطيل در آوردند. همزمان صبح امروز هزاران تن از مردم شهر يك تظاهرات اعتراضى برپا كردند. مردم خشمگین از مناطق مختلف شهر به سمت فرمانداری رفته و ساختمان فرمانداری را سنگباران کردند. آنها خواستار توقف كشتار كولبران زحمتكش هستند.

قتل كولبران يك امر روتين از طرف رژيم ضد بشرى است. روز گذشته دو كولبر حيدر فرجى ٢١ ساله و قادر  بهرامی ۴۵ ساله در حاليكه هيچ بارى نداشتند با شلیک مستقیم پاسداران مرزى رژيم کشته شدند. قادر بهرامی متاهل و دارای چهار فرزند بود.

در جريان تظاهرات امروز نيروهاى سركوبگر با يورش به تجمع كنندگان و شليك گاز اشك آور در صدد پراكنده كردن آنان بر آمدند اما  مردم به مقابله پرداختند و با آتش زدن لاستيك گاز اشك آور را خنثى كردند.

رژیم آخوندی هلیکوپترهای نظامی را بر فراز بانه به پرواز درآورد و با وارد كردن آدمکشان گارد ضد شورش و چماقداران و لباس‌شخصیهای جنایتکار به مردم حمله كردند، اما قادر به جلوگیری از فوران خشم مردم نشدند.

در جريان اين تظاهرات شمارى از مردم مجروح و شمار بيشترى دستگير شدند. گفته می شود فرماندار جنایتکار بانه در هراس از خشم مردم فرار کرده و در نقطه نامعلومی پنهان شده است.

خانم مريم رجوى رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران با تسليت به خانواده كولبران جانباخته، به مردم بانه و قيام و تظاهرات شجاعانه آنها درود فرستاد و از مردم غيور و آزاده كردستان و ديگر شهرهاى ايران خواست به حمايت از مردم بانه و كولبران زحمتكش برخيزند. زحمتكشان در حالى توسط پاسداران كشته مى شوند كه به اذعان مقامات رژيم سرنخ قاچاق كلان در كشور در دست خامنه اى و سپاه پاسداران و ديگر دستگاههاى امنيتى و اطلاعاتى رژيم آخوندى است و به اذعان مقامات خود رژیم  حجم آنها در سال به ۲۵ ميليارد دلار مى رسد.

مقاومت ایران در یک کنفرانس مطبوعاتی در لندن در ۱۷ اسفند ۹۵ از ۹۰ اسکله یعنی حدود ۴۵درصد اسکله های کل کشور که براى قاچاق هاى كلان مورد استفاده قرار مى گيرد و به طور عمده در اختيار پاسداران است پرده برداشت.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s