گزارش کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران: تشديد مداخلات جنگ افروزارنه و تروريستي پاسداران در منطقه ضرورت اخراج سپاه از منطقه را مضاعف مي كند

نقش سپاه پاسداران در حمله به كركوك و شهرهاي مختلف كردستان عراق كه باعث آواره شدن شمار بالایی از مردم اين منطقه شده است یکبار دیگر نقش خرابکارانه سپاه در بحرانهای منطقه یی را بنمایش گذاشت. فرمانده تيپ دوم نيروهاي پيشمرگه در كركوك روز يكشنبه 15 اكتبر اعلام كرد «ارتش عراق و نيروهاي حشد الشعبي تنها كساني نيستند كه به ما حمله ميكنند. ما صد در صد اطلاع دقيق داريم كه نيروهاي سپاه پاسداران نيز در ميان آنها حضور دارند.»[1] پاسدار قاسم سليماني سركرده جنايتكار نيروي تروريستي قدس از چند روز پيش در سليمانيه و بغداد و ديگر مناطق عراق به توطئه و طراحي براي آن مشغول بود.

سفیر سابق آمریکا در عراق زالمی خلیلزاد روز ۱۱ اکتبر، چند روز قبل از حمله در یک توئیت گفت « Quds Force Commander Soleimani is in Iraq and pushing Hashtis to attack Kirkuk» فرمانده نیروی قدس سلیمانی در عراق است و  برای حمله به کرکوک فشار می آورد».

سپاهگزارشهاي خبري و عكسها و فيلمهاي منتشر شده از حضور هادي عامري و ابو مهدي مهندس دو مزدور نيروي قدس در حمله به كركوك حكايت مي كند. در این رابطه زالمی خلیلزاد نوشت «میلیشیاهای تحت الحمایه سپاه به سرکردگی تروریست مهدی مهندس حمله به کرکوک را شروع کرده اند.» و «گزارشات موثق حاکی است که نیروهای بسیج مردمی در حال استفاده زا تانکهای آبراهام هستندکه توسط آمریکا در  اختیار نیرویهای عراقی قرار داده شد»[2]

خلیلزاد سوال کرد «آیا ما نباید این تانکها را از کار بیندازیم تا از استفاده آنها توسط دست نشاندگان نیروی قدس جلوگیری کنیم». (توئیت ۱۶ اکتبر ۲۰۱۷)

اسناد و گزارشهاي مزدوري اين دو تروريست از دهه ۷۰ توسط مقاومت ايران افشا شده است. اسامي هر دو مزدور در ليست 32000 تن از مزدوران عراقي سپاه پاسداران قرار دارد كه در 6 بهمن 1385 توسط مقاومت ايران افشا شد.

سناتور مک کین طی بیانیه ای گفت «من بطور خاص نگران گزاشات مطبوعاتی هستم که نیروهای ایرانی و تحت الحمایه ایران بخشی از این حمله هستند».

ايرج مسجدي سفير فعلي رژيم در عراق نيز از فرماندهان اصلي نيروي قدس سپاه ميباشد. وي در 30 سال گذشته همواره نقش كليدي در عمليات تروريستي رژيم به ويژه در عراق و سوريه ايفا كرده و نقش مهمي در سازماندهي و فرماندهي حشدالشعبي داشته است.

همزمان روز 17 اكتبر 2017 پاسدار سرلشكر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رژيم به منظور تشديد مداخلات پاسداران در سوريه وارد اين كشور شد و با بشار اسد و ديگر سردمداران رژيم دمشق ديدار كرد.

گسترش تجاوزكارايهاي سپاه در عراق و سوريه، ضرورت اقدامات عملی برای خلع يد از سپاه پاسداران از سوريه وعراق وديگر كشورهاي منطقه را كه لازمه نامگذاري تروريستي پاسداران است مضاعف ميكند.

گزارش زير يك نگاه اجمالي به پرونده سياه سپاه پاسداران است كه از ابتدا براي سركوب داخلي و صدور تروريسم دو پایه بقای رژیم تشکیل شد.

جنگ افروزي و تروريزم در منطقه

جواد منصوري (اولین فرمانده سپاه پاسداران در سال 1358 ومعاون وزارت خارجه رژيم در سال 1360) در مصاحبه اختصاصي با فصلنامه رمز عبور (شماره 20 ژوئن 2016 ) وابسته به باند خامنه اي گفت: « کمک به نهضتها از همان ســال 1358 شــروع شده بود و اینها به قسمت آقای  رفیقدوست که واحد تدارکات ســپاه بود، بعضــاً مراجعه  میکردند و پول، ســلاح و جا  میگرفتند.» وي افزود « از فروردین سال 1360  دفتر  نهضتها رســما در سپاه به وجود آمد… در سال 1360 شهید رجایی سرپرســت وزارت خارجه بود و من معاون ایشان بودم و جلســات مرتبی داشتیم. در یکی از جلسات به ایشان عرض کردم هشت دستگاه داریم که از دولت برای  فعالیتهای صدور انقلاب پول  میگیرند. شما  به عنوان  نخست وزیر مسئولین این هشت دستگاه را جمع و یــک نفر را تعیین کنید و بگویید من بودجه را دســت این فرد  میدهم و او تقســیم  میکند و همه باید در قبال او جوابگو باشــند.» وي در مورد كنترل سپاه روي سياست خارجي رژيم گفت: « یکســری از مسائل سیاســت خارجی هنــوز در وزارت خارجه نیســت. مثلا پرونده عراق، لبنان، افغانستان، زمان اوج قضایای بوسنی و پرونده بوسني. بعضیها ازجمله آقای (عباس) عراقچی(معاون وزير خارجه فعلي دولت روحاني و نفر اصلي تيم مذاكره كننده توافق هسته اي) ســابقه نیروی قــدس را دارند و نیروی قدس آنهــا را به وزارت خارجه معرفی کرده است.اصلاً عضو آنجا هســتند؛ یعنی الان سفیر ما در عراق و ســفیر قبلی عضو نیروی قدس هستند. لبنان و سوریه  همینطور. … (نيروي قدس) به نوعی  تکامل یافته واحد  نهضتهاســت. به این معنا علاوه بر کاری که آنها  میکنند، اینها یک مقدار به صورت کلان  برنامه ریــزی  میکننــد و حتی ممکن اســت برای  دســتگاههای مختلف کشور وظایفی را مشخص کنند که مثلا رادیو و تلویزیون! تو این مسائل را درباره عراق بگو یا نگو. قبلاً این طور نبود. یا مثلا دانشگاه! این تعداد نیرویی را کــه به تو معرفی  میکنیم بپذیر و  ثبت نام کن که اینها بیایند و اینجا درس بخوانند. اینها نیروهای ما هســتند و بعدًاً با آنها کار داریم.»

سپاه علاوه بر جنگ هشت ساله ايران و عراق در شعله وركردن، گسترش يا استمرار چندين جنگ بزرگ دیگر در خاورمیانه مانند جنگ در عراق، سوريه، يمن، لبنان نقش اصلي را دارد كه ابعاد تلفات و آوارگان آنها بعد از جنگ جهاني دوم بي سابقه است.

  • در عراق بعد از 2003 به خاطر مداخله مستقيم سپاه و شبه نظاميان مزدورش، صدها هزار تن كشته و چند ميليون نفر آواره شده اند.
  • در سوريه بعد از 2011 بيش از 500هزار تن كشته شده و بيش از نيمي از جمعيت كشور آواره شده اند.
  • در جنگ يمن هزاران نفر كشته شده و مطابق گزارش سازمان ملل سه ميليون نفر آواره شده اند.
  • سپاه در بحرين،مصر، فلسطين، اردن، افغانستان، عربستان، تركيه، امارات، كويت، پاكستان، آذربايجان و ارمنستان مداخلات فعالانه تروريستي و بنيادگرايانه دارد يا به تشكيل شبكه هاي جاسوسي و تروريستي و ارسال سلاح به اين كشورها مبادرت مي كند.
  • يكي از صدها عمليات تروريستي نيروي قدس انفجار در مقر تفنگداران آمريكايي در شهر خبر عربستان در روز 25 ژوئن 1996 است كه در اثر آن 19 آمريكائي كشته شده و حدود 400 تن زخمي شدند. اين عمليات تحت فرماندهي سرتيپ پاسدار احمد شريفي فرمانده نيروي 6000 سپاه قدس انجام شد.

سركوب مردم

سپاه پاسداران در طي 38 سال گذشته بيشترين نقش را در سركوب داخلي ازجمله سركوب خونين قيام دانشجويان در تهران سال 1378(1999)  و قيام سراسري سال 1388(2009)  به عهده داشته است. بعد از قيام، در ماه اكتبر 2009 سپاه براي افزايش قدرت سركوب و كنترل مردم معاونت اطلاعات خود را تبديل به يك سازمان مستقل موسوم به سازمان اطلاعات سپاه كرد. سازمان اطلاعات سپاه به يك سازمان مخوف تبديل شده كه در دستگيري و شكنجه و اعدام و ترور مخالفان و در جاسوسي حتي عليه باندهاي درون رژيم بيشترين نقش را دارد.

سپاه پاسداران از سال 1387( 2008) سازماندهي كل تشكيلات خود را  براي مقابله با خيزشهاي مردمي تغيير داد چرا كه طبق ارزيابي سپاه، بيشترين تهديد را از ناحيه قيام مردم ميدانست و در اين رابطه براي هر استان يك فرماندهي مستقل تشكيل داد كه قادر به كنترل مردم و سركوب قيامهاي عمومي باشد.

در جریان تظاهرات و اعتراضات مردمی در ايران بويژه در قيام سال 2009، نیروهای سپاه و بسیج و لباس شخصی ها، با بیرحمی و وحشيگري، معترضین، بويژه جوانان و زنان را مورد ضرب و شتم و اهانت و شلیک قرار داده و گروه زیادی را به قتل رسانده ، زخمی کرده یا مورد بازداشت و شکنجه قرار دادند.

سرتيپ پاسدار حسين همداني در قيام 1388(2009) فرماندهي سپاه تهران بزرگ و فرماندهي قرارگاه ثارالله(مركز هماهنگي كل ارگانهاي سركوبگر در تهران) را تا زمان اعزام به سوريه در 1390 (2011) بعهده داشت. وي كه از بالاترين فرماندهان سپاه بود  در اكتبر 2015 در سوريه كشته شد. در آخرين مصاحبه اش با نشريه «جوان همدان» در ژوئن 2015  اعتراف كرد كه طراحي سركوب مردم تهران در قرارگاه ثارالله انجام شده و اضافه ميكند كه در جريان قيام، 5 هزار نفر كه بقول خودش از اراذال و اوباش بوده اند شناسايي كرده و آنها را در 3 گردان سركوب بسيج سازماندهي كرده و ميافزايد كه براي سركوب مردم « بايد چنين افرادي که با تيغ و قمه سروکار دارند را پاي‌کار بياوريم.»

چپاول اموال مردم ايران

 سپاه پاسداران با پشتيباني خامنه اي مفاصل اصلي اقتصاد ايران در عرصه هاي مختلف را در كنترل دارد و ميلياردها دلار درآمد خارج از كنترل ارگانهاي رسمي به دست مي آورد که علاوه بر بودجه رسمي صرف طرحهاي سركوبگرانه و تروريستي ميكند. به عنوان نمونه قرارگاه خاتم الانبیاء پاسداران با بیش از ۸۰۰ شرکت ثبت شده در ایران و خارج، بخش های گسترده ای از اقتصاد کشور را در دست دارد.

حسن روحاني در 29 فروردين 1396 گفته بود در دوره او « بودجه بنيه دفاعي نسبت به آغاز اين دولت 145% رشد داشته است» كه بيشترين بخش آن به سپاه و برنامه هاي موشكي و تامین هزینه جنگ سوریه و  عراق، ارسال سلاح برای حوثی ها و تامین مالی شبه نظاميان جنایتکار اختصاص يافته است.

مطابق گزارشات دروني سپاه پاسداران رژيم به مزدوران عراقي و افغاني و پاكستاني و لبناني اعزامي به سوريه ماهانه بيش از 4/2 ميليون تومان (معادل 600 دلار) حقوق ماهانه ميدهد. اين در حاليست كه حداقل حقوق كارگران در ايران يك ميليون تومان است كه اكثر آنها همين حقوق ناچيز را براي مدتهاي طولاني دريافت نميكنند.

انزجار عمومي از پاسداران در داخل و خارج ايران

سپاه پاسداران چه بخاطر سركوبگري داخلي و چه مداخلات خارجي مورد تنفر مردم ايران قرار دارد. يكي از دانشجويان دانشگاه تبريز در يك جلسه انتخاباتي رژيم در 2 ارديبهشت 1396 خطاب به يكي از مبلغين سپاه گفت: « تئوری شما، تئوری ترور و وحشت و صدور سلاح و جنگ و حمایت از بشار اسد دیکتاتور و خونریز است. … آری، تئوری شما، بازی‌کردن با احساسات ملی و مذهبی مردم و دفاع از حرمهای وجود نداشته حمص و ادلب است…. آری گفتمان شما، بالا رفتن از سفارت کشورهاست، تئوری شما، خرج کردن بودجه مملکت برای حزب‌الله لبنان است، که به اعتراف خود حسن نصرالله، سلاح، معاش، خورد و خوراک، حتی لباسهای‌شان را از بودجه مردم ایران تأمین می‌کنند»

در بسياري از تظاهرات اخير در داخل كشور مردم بجان آمده كه رژيم از پرداخت ماهها حقوق عقب افتاده‌شان خودداري كرده شعار ميدهند كه  «سوريه را رها كن، فكري به حال ما كن»

روز یکشنبه ۲۳ مهر1396 هزاران تن از مردمي كه اموالشان توسط موسسات وابسته به سپاه پاسداران و ديگر ارگانهاي سركوبگر غارت شده است، در خیابانهای مرکزی تهران دست به تظاهرات و راهپیمایی زدند و شعار می دادند: «زير بار ستم نمي كنيم زندگي، جان فدا مي کنيم در ره آزادگي، مرگ بر اين ظلم، مرگ بر این ظلم»، «كشور ما دزدخونه ست، توي جهان نمونه ست»

در يك گزارش دروني رژيم از لبنان در سپتامبر 2017، آمده است: حضور سپاه و حزب الله در سوريه از بعد استراتژيكي ضرر و زيان هاي كلاني براي حزب الله و جمهوري اسلامي و كل شيعيان خواهد داشت. مردم لبنان و پناهندگان سوري در لبنان تماما عليه جمهوري اسلامي و حزب الله هستند. … ما در سوريه 30 سال كار كرديم و سرمايه گذاري كرديم و هزينه هاي كلاني كرديم. الان تماما دود شده و همه در اثر اين جنگ از بين رفت و مردم سوريه نسبت به ايران بد بين شدند.»

اقدامات ضروري

از آنجايي كه سپاه پاسداران عامل اصلي سركوب و كشتار در ايران و بحران در منطقه است و به همين دليل در ليست تروريستي قرار داده شده است، يك رشته اقدامات عملي از جمله موارد زير ضرورت فوق العاده بالايي دارد:

  • اعمال تحريمهاي همه جانبه عليه سپاه پاسداران و طرف حسابهاي داخلي و خارجي آن و فرماندهان و گروههاي مزدور
  • اخراج پاسداران و شبه نظاميان مزدور از عراق و سوريه و يمن ولبنان و افغانستان و ديگر كشورهاي منطقه
  • ممانعت از سفر پاسداران و سركردگان آن مانند قاسم سليماني به كشورهاي منطقه و اخراج سركردگان سپاه از كشورهاي منطقه تحت هر عنواني مانند پاسدار ايرج مسجدي سفير رژيم در عراق
  • جلوگيري از ارسال تسليحات و نيروهاي رژيم به كشورهاي منطقه از طريق زميني يا هوايي يا دريايي و اعمال تحريم بر شركتهاي هوايي رژيم كه در انتقال نيرو و سلاح به كشورهاي منطقه دست دارند.
  • ممانعت از دسترسی رژیم ملایان بویژه سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات به سیستم جهانی بانکی بخاطر نقش آنها در تروریسم بین المللی

شوراي ملي مقاومت ايران – كميسيون خارجه

۲۳اکتبر ۲۰۱۷

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s