پاسارگاد – شماره ۳ وحشت آخوندها از تجمع بزرگ مردم در پاسارگاد و اقدامات سركوبگرانه گسترده براي ممانعت از آن

pasargad01تلاش هموطنان دلير براي تجمع در  روز ۷ آبان در پاسارگاد، فاشيسم ديني حاكم بر ايران را سخت به وحشت انداخته و از مدتها پيش نيروهاي سركوبگر را براي مقابله با آن بسيج كرده است.

به گزارش خبرگزاری حكومتي مهر «یک مقام امنیتی» رژیم در روز 4 آبان از برنامه «گروهک منافقین و عناصر آشوبگر ضد انقلاب برای ایجاد اغتشاش و هرج و مرج در هفته آینده به مناسبت بزرگداشت  كوروش خبر داد» و گفت «تشویق هواداران برای حضور در این بزرگداشت، درگیری با نیروهای انتظامی و گرفتن فیلم و عکس جهت انتشار در رسانه های [مجاهدین] و همچنین کُشته سازی از این درگیریها، از دیگر محورهای برنامه ریزی شده گروه های ضد انقلاب در این روز خواهد بود». اين مقام امنيتي افزود:  «ه راه انداختن تجمع اعتراضی علیه مفاسد و مشکلات اقتصادی در کشور و سپس به انحراف کشاندن آن با طرح شعارهایی علیه نظام و مقدسات اسلامی یکی از برنامه های اصلی این گروههاست».

ارگانهای سرکوبگر رژیم در همین راستا از حدود يك ماه پیش با  فاصله سه کیلومتر از مقبره کوروش از هر طرف به طول هشت کیلومتر نرده کشی کرده و در مسیر تردد خودروها به پاسارگاد مانع ایجاد کرده اند.   در هر ۵۰ متر نیز  دوربینهای قوي نصب کرده اند.

رژیم تورهای مسافرتی به پاسارگاد را لغو و از هفته ها پیش خانه های اطراف پاسارگاد را اجاره کرده و اهالی را تهدید کرد که از روز ۵ آبان باید خانه های خود را خالی کنند.  اهالی محل را از اجاره دادن منازل خود به دیگران منع كردند. هر گونه تردد به این محل ممنوع است و بیماران و کارمندان تنها با ارائه کارت و مجوزی که از سپاه دریافت می کنند، امکان تردد به خانه هایشان را دارند. مغازه داران را نيز مجبور كرده اند که روز ۷ آبان مغازه های خود را باز نکنند.

یگان ویژه ضدشورش از هفته گذشته در حسینیه این منطقه مستقر شده است . مسجد منطقه نیز توسط پاسداراني كه برای سرکوب تظاهرات به منطقه آمده اند، اشغال شده است.

اداره «حفاظت اطلاعات» از طریق اداره مخابرات با بسياري از کسانی که سال گذشته به پاسارگاد رفته بودند؛ تماس گرفته و آنها را تهدید کرده  که امسال نباید به پاسارگاد بروند.

معاونت پیشگیری از جرائم؛ برای مردم پیام صوتی فرستاده مبنی بر اینکه «شما در تجمع غیرقانونی ۷ آبان۹۵در پاسارگاد  حضور داشتید. تجمع غیرقانونی جرم است. به منظور جلوگیری از تعقیب قضایی و سابقه دار شدن و محرومیت از حقوق اجتماعی از حضور مجدد در ۷ آبان ۱۳۹۶  در این محل جدا اجتناب نمایید. معاونت پیشگیری از جرم».

حراست شرکت پالایش گاز فجر جم طی اطلاعیه یی خطاب به کارکنان خود اعلام کرده است اگر کسی در تجمع ۷آبان شرکت کند با وی برخورد خواهد شد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s