پاسارگاد-شماره ۴ واکنش جنون آمیز سپاه پاسداران و دیگر نیروهای سرکوبگر به تجمع مردمی در پاسارگاد

A869922D-6134-4345-81EB-6196F521CF4A_cx0_cy2_cw0_w1023_r1_s

در چهارمين اطلاعيه خود در مورد پاسارگاد شوراي ملي مقاومت اعلام كرد: رژیم ضدبشری و ضد ایرانی آخوندی امسال نسبت به برگزاری تجمع ۷آبان و مراسم گرامیداشت سالروز تولد کوروش کبیر واکنشی جنون آمیز داشت. تمامی ارگانهای سرکوبگر به ویژه سپاه پاسداران از توسل به هیچ ترفند سرکوبگرانه یی برای ایجاد رعب و وحشت در جامعه و جلوگیری از شکل گیری تجمع بزرگ مردمی در پاسارگاد ابا نکردند.

برخی از این اقدامها به شرح زیر است:‌

۱- در اطلاعیه یی با امضای نیروی انتظامی به نحو ابلهانه یی اعلام شده است که هر کس در این تظاهرات شرکت کند، مشمول ماده ۶۱۰ قانون تعزیرات ( کتاب پنجم قانون جزای رژیم آخوندی) می شود. بر اساس این ماده «هر گاه دو نفر یا بیشتر اجتماع و تبانی نمایند که جرایمی بر ضد امنیت داخلی یا خارج کشور مرتکب شوند یا وسایل ارتکاب آن را فراهم نمایند در صورتی که عنوان محارب بر آنان صادق نباشد به دو تا پنج سال حبس محکوم خواهند شد».

۲-بسیجیان گردان ۳۰۲ موسوم به کمیل در شهرستان نیریز طی روزهای ۵ تا ۷ آبان یک اردوي رزمي صحرايي به نام «فجر 4» برگزار کردند. بیشتر این نیروها با لباس شخصی در این مانور شرکت کرده بودند.

۳- ارتش تحت امر در استان فارس در حالت آماده باش قرار داشت و کلیه مرخصی های پرسنل لغو شد.

۴-نیروهای سرکوبگر زمينهاي كشاورزي این منطقه را مسدود کرده و اطراف کلیه روستاها نیروهای مسلح مستقر کردند.

۵-در پست بازرسی مسیر فرعی اقلید به صفاشهر ، پاسداران با شلیک هوایی در صدد پراکنده کردن انبوه جمعیتی بر آمدند که قصد رفتن به پاسارگاد را داشتند.

۶-در برخی از پستهای بازرسی از سرنشینان خودروها می خواستند يك تعهد نامه کتبی امضا کنند و متعهد شوند که تا ۲۴ساعت به سمت پاسارگاد نروند.

۷-رژيم در آخرين ايست بازرسي به سمت پاسارگاد، جاده را با موانعی شبيه ميخهاي بزرگ بسته بود تا هيچ خودرويي امکان عبور پیدا نکند.

۸- رژيم آخوندي در مناطق مختلف شمار زيادي از مردم و حتي اهالي بومي منطقه را به خاطر كمك به مسافراني كه براي تجمع در پاسارگاد آمده بودند، بازداشت كرده است.

۹-در برخي تجمعات در جاده ها و راههاي منتهي به پاسارگاد مردم شعارهاي ضد حكومتي ازجمله شعار «مرگ بر اصل ولايت فقيه» سر دادند.

۱۰- پاسدار حسین شريعتمداري، نماینده خامنه ای در روزنامه کیهان، که از استقبال گسترده مردمی برای مشارکت در تجمع پاسارگاد به وحشت افتاده است، روز یکشنبه با دجالگری نوشت:‌ «حامیان آن روز کوروش همین نیروهای حزب الله امروز بوده اند». او مدعی شد لشکر کشی كوروش «برای گسترش آیین یکتاپرستی و نجات ملتهای مظلوم از سلطه جباران» بوده و این همان کاری است که امروزه رژیم آخوندی «با حضور خود در منطقه و برای حمایت از مقاومت (یخوانید تروریسم و بنیادگرایی)» می کند. اين پاسدار كه نمي تواند خشم خود را از شعارهاي ضد حكومتي و به ويژه شعار «مرگ براصل ولايت فقيه»، پنهان كند اضافه می کند: تجمع کنندگان «اگر واقعاً طرفدار کوروش بوده و در ادعای خود صادق باشند باید شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل سر بدهند».

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s