اعتراف سردمداران رژيم به تسلط سپاه بر تار و پود اقتصاد و وحشت آنها از ليست گذارى آن

2017111105613470940751دبيرخانه شوراى ملى مقاومت طى اطلاعيه يى اعلام كرد: کابوس تاثیرات لیست گذاری سپاه پاسداران و اجرایی شدن تحریمهای جدید آمريكا معروف به كاتسا سراپای نظام ولایت فقیه را به لرزه در آورده به نحوى كه مقامات و رسانه هاى رژيم نمى توانند اين وحشت را پنهان كنند.

آخوند صادق لاریجانی، رئیس قضاییه رژیم در این باره گفت: اجرای «قانون کاتسا» به معنای تحریم نیروی مسلح رسمی (نظام) است و میتوانند به بهانه همکاری دولت با سپاه حتی دولت را تحریم کنند ( وطن امروز -۹ آبان).

پاسدار-سرلشگر جعفری در روز ۹ ابان با جدى شدن تحريمها در يك عقب نشينى آشكار گفت: «برد موشکهای‌ ما طبق سیاستهایی که رهبری تعیین کردند دو هزار کیلومتر است … این میزان فعلاً کفایت می‌کند». اين در حاليست كه او در روز ۲۶مهر(۱۸اکتبر) گفته بود «نفوذ منطقه یی و اقتدار توان موشکی …با شتاب بیشتر، بدون وقفه ارتقاٰء و تداوم خواهد یافت». پاسدار حسین شریعتمداری نماینده خامنه ای نیز در کیهان گفته بود «مؤثرترین واکنش ما می‌تواند و باید، رونمایی از موشکهای بالستیک قاره پیمایی باشد که پاشنه آشیل آمریکاست».

در يك تحول ديگر در روز ۱۰ آبان شمخانى دبير شوراى عالى امنيت رژيم آخوندى اذعان كرد كه اين رژيم و سپاه پاسداران در همه سوريه حضور دارد.

پاسدار-سرتیپ غلامرضا جلالی، رئیس «سازمان پدافند غیرعامل» رژیم اجرای تحریم کاتسا را «یک تهدید بسیار خطرناک» برای رژیم خواند و اعتراف كرد كه سپاه بر تار و پود اقتصاد ايران مسلط است. وى گفت: «این دیگر تحریم سپاه نیست. این تحریم همینطور ما را به داخل خود می کشد و اقتصاد ایران به صورت كلی تحریم خواهد شد». وی افزود: «هر كسی كه با سپاه كار بكند تحریم می شود… قرارگاه خاتم در كشور ما خیلی پروژه انجام می‌دهد مثل سد و نیروگاه و پالایشگاه… هر كسی با قرارگاه خاتم کار کند آنها هم می روند در لیست تحریم. یعنی مثلا پنج هزار شركت دارند با قرارگاه خاتم سپاه كار می كنند پنج هزار تا شركت مورد تحریم واقع می شوند …ما می مانیم سر یك دو راهی كه یا سپاه بایستی داخل كشور تحریم داخلی بشود موشكی، وزارت دفاع، نهادهای انقلابی دیگه تحریم بشوند یعنی ما خودمان به دست خودمان تحریم كنیم و نگذاریم توسعه پیدا كنند یا هر كس با اینها كار كند تحریم می شود … وزارت نیرو به پادگانهای سپاه برق می دهد و آب می دهد، وزارت نیرو تحریم می شود. بعد سپاه می خواهد قبض اش را پرداخت كند به بانك. بانک باید تحریم بشود. بنابراین این یك تحریم بسیار خطرناك اقتصادی است…این تحریم همینطور ما را به داخل خودش می كشد … شركتهای خصوصی.افراد بانكها به نوعی تحریم خواهند شد. خیلی تحریم خطرناكی است، هم اولیه و هم ثانویه اش به صورت سیاه چاله یی می چرخد و هی حجمش را زیاد می كند» (تلویزیون حکومتی شبکه دو-۸آبان).

«سازمان پدافند غیر عامل» از هفت سال پیش به خاطر ساخت تأسیسات اتمی از جمله سایت غنی سازی اورانیوم فردو در لیست تحریمهای اتحادیه اروپا قرار دارد.

روزنامه کیهان وابسته به باند خامنهای نیز در روز ۹ آبان در همین باره نوشت:‌ «قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمانهای تروریستی، تبعات اقتصادی فراوانی برای نظام در پی دارد…. قسمت خطرناک و نگرانکننده این است که افراد و نهادهایی که دارای ارتباط کاری با سپاه هستند، باید تحریم شوند. وضعیت وقتی بغرنجتر میشود که وقتی یک فرد یا نهاد ایرانی در لیست تحریمی قرار میگیرد هیچ بانک خارجی همکاری نخواهد کرد و همین شبکه بسیار شکنندهیی که بعد از برجام شکل گرفته است، به شدت متزلزل خواهد شد…با توجه به آنکه سپاه یک نهاد رسمی و دارای روابط نظاممند با ساختارهای دولتی و غیردولتی است، سبب میشود تا بخش زیادی از حاکمیت اعم از دولت یا سایر قوا و نهادها به درون لیست تحریمی بروند….. حتی قابل تصور است که بانک مرکزی دوباره به لیست تحریم بازگردد…. وقتى «چند هزار فرد و نهاد ایرانی وارد این لیست تحریمی شوند. طبیعی است که در آن زمان هیچ بانکی ولو کوچک حاضر به همکاری با نظام نشوند (كيهان وابسته به باند خامنه ای- ۹ آبان ۹۶).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s