ایران:‌ فراخوان برای نجات زندانی اعتصابی محمد نظری

السجين السياسي «محمد نظري»
دبيرخانه شوراى ملى مقاومت ايران با صدور اطلاعيه يى اعلام كرد مقاومت ایران برای نجات جان آقای محمد نظری، از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج، که پس از ۹۴ روز اعتصاب غذا در شرايط بسيار وخيم و بحراني به سر مي برد، فراخوان می دهد و از عموم مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر به ویژه کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران و گزارشگران دستگیریهای خودسرانه، شکنجه و حق حیات می خواهد اقدامی فوری و مؤثر برای نجات جان او و آزادی اش به‌عمل آورند.
محمد نظری در سال ۷۲ دستگير و به حبس ابد محکوم شد. مطابق قانون رژيم آخوندي موسوم به «مجازات اسلامی» كه از سال ۹۲ لازم الاجرا شده، محکومیت او از حبس ابد به ۱۵سال زندان کاهش می یابد. اما اطلاعات آخوندی به رغم تحمل ۲۴سال حبس نه تنها او را آزاد نمي كند، بلکه با انواع فشارها از جمله محرومیت از رسیدگیهای درمانی شرایط سخت تري را بر او تحمیل کرده و قصد زجرکش کردن او را دارد.
دژخیمان زندان گوهردشت آقاي نظري را در حاليكه به خاطر ۹۴ روز اعتصاب غذا بیش از ۲۵ کیلو وزن خود را از دست داده و توان راه رفتن و حرف زدن ندارد و بدنش آب را هم قبول نمی کند، از کمترین مراقبتهای پزشكي محروم كرده و رسیدگی به او را مشروط به پايان دادن به اعتصاب غذا کرده اند.
بازجوي جنایتکارش به او گفته است: مهم نیست بمیری، یکی دو روز در باره تو حرف می زنند و همه چیز تمام می شود. محمد نظری در آخرین پیام خود بر ادامه اعتصاب غذایش تأکید کرده و گفته است «رهسپار بوکان خواهم شد، چه با آزادی چه با مرگ».
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s