اعتراف تکاندهنده معاون روحانی در باره #اعدام هاي وحشيانه در #ايران: تمامی مردان یک روستا، در #سیستان و #بلوچستان اعدام شده اند

English Français فارسي عربي

اعتراف تکاندهنده معاون روحانی در باره اعدامهاي وحشيانه در ايران:

تمامی مردان یک روستا، در سیستان و بلوچستان اعدام شده اند

شهیندخت مولاوردی، معاون روحانی در امور زنان و خانواده، در روز ۳اسفند، در مصاحبه یی با خبرگزاری حکومتی مهر به گوشه یی از کارنامه جنایت بار رژیم آخوندی و ابعاد بیسابقه اعدام در آن اعتراف کرد. او گفت: «ما روستایی را در سیستان و بلوچستان داریم که تمامی مردان آن روستا اعدام شده اند».  وی افزود: «اگر مرد خانواده مرتکب خلافی شود، همسر و فرزندان وی باید مجازات شوند. موارد بسیاری سراغ داریم که مرد خانواده به دلیل مواد مخدر یا هر جرم دیگری به زندان افتاده و قانون اموال وی را مصادر کرده است در حالی که یک آپارتمان کوچک تنها سرپناه همسر و فرزندان وی است… خانواده یی که تنها یک واحد آپارتمان داشته را مصادره کرده اند و اصلا توجهی ندارند که یک زن با سه فرزند می خواهد چه کند؟»

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت در اطلاعيه خود در اين رابطه افزود: اين همان اعدامهايي است كه روحاني در تأييد آنها دجالانه گفت: وقتي كسي محكوم به اعدام ‌باشد …به هر حال قانون او را محكوم كرده و مجازات مي‌شود و به ما ربطي ندارد. يا قانون خداست يا قانوني است كه مجلس تصويب كرده كه متعلق به مردم است و ما مجري هستيم (خبرگزاري نيروي تروريستي قدس-تسنيم-30فروردين).

 دو سال و نیم پيش که روحاني رئيس جمهور ديكتاتوري مذهبي شد ادعا كرد كه ميانه‌روي در پيش مي‌‌گيرد. اما بيلان نزدیک به ۲۳۰۰ اعدام نشانگر چهره واقعی تمامیت این رژیم و روحانی، رئيس جمهور شیاد آن  است.

سازمان عفو بین‌الملل، در گزارش سالیانه خود که اين هفته منتشر شد، می نویسد: محاکمه های ناعادلانه ….كه در برخی موارد منجر به صدور حکم اعدام می شود، ادامه دارد… دادگاه حکم اعدام را برای طیف وسیعی از جنایات اعمال كرده است؛ بسیاری از زندانیان، از جمله حداقل چهار مجرم نوجوان اعدام شده اند.

این گزارش می افزاید: بسیاری از محاکمات، از جمله برخی که منجر به حکم اعدام شده اند به شدت ناعادلانه بوده‌اند. قبل از محاکمه، متهم اغلب برای هفته ها یا ماهها بدون دسترسي به وکیل یا خانواده خود بازداشت بوده است، و به نوشتن و یا امضای «اعترافات» که پس از آن به عنوان شواهد اصلی در برابر آنها در دادگاههای ناعادلانه مورد استفاده قرار گرفته، مجبور شده اند.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s