اجلاس همبستگی با انقلاب سوریه با حضور رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران…و مسئولان اپوزيسيون سوريه مریم رجوی: راه حل بحران، خلع يد از آخوندها در سوريه و سراسر منطقه و سرنگوني آنها در ايران است

English Français فارسي عربي

اجلاس همبستگی با انقلاب سوریه با حضور رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران و مسئولان اپوزيسيون سوريه

مریم رجوی: راه حل بحران، خلع يد از آخوندها در سوريه و سراسر منطقه و سرنگوني آنها در ايران است

شنبه شب ۲۲خرداد (۱۱ژوئن) به ابتکار شورای ملی مقاومت ایران یک جلسه همبستگی با مردم و مقاومت سوریه در حضور خانم مریم رجوی، رئيس جمهور برگزیده مقاومت ایران و شماري از شخصيتهاي برجسته سوری و مقامات اپوزيسيون سوريه از جمله هیثم مالح، رئیس کمیسیون قانون؛ میشل کیلو، از اعضای هیأت سیاسی ائتلاف؛ دکتر نصر الحریری، از رهبران ائتلاف؛ سهیر آتاسی، عضو هیأت عالی مذاکرات؛ نغم قادری، از اعضای هیأت عمومی ائتلاف و نایب رئيس سابق؛ دکتر تغرید الحجلی، وزیر سابق دولت موقت؛ غسان عبود رئیس کانال تلویزیونی اورینت؛ سرتیپ مثقال البطیش، سرتیپ مصطفی شیخ از فرماندهان ارتش آزاد، سرتیپ عبدالاله بشير النعيمي، رئيس ستاد سابق ارتش آزاد و … برگزار شد.

خانم مریم رجوی پایداری و قهرمانیهای رزم آوران شجاع سوری را ستود و گفت مهمترین عنصر در یک راه‌حل صحیح و مؤثر برای بحران منطقه، خلع ید از رژیم آخوندها از کشورهای این منطقه است. تا زمانی که پاسداران در سوریه هستند این کشور به صلح و آسایش نمی‌رسد. تا زمانی که این رژیم از مذاکرات بین‌المللی مربوط به سوریه اخراج نشود این مذاکرات به‌نتیجه نخواهد رسید و تا زمانی که این رژیم از سوریه و عراق اخراج نشود مقابله با گروه داعش به نتیجه قاطع نخواهد رسید.

خانم رجوی تأکید کرد:‌ اگر رژیم ایران در عراق و سوریه دخالت و جنایت نمی‌کرد، پدیده داعش در خاورمیانه گسترش پیدا نمی‌کرد و حملات تروریستی در فرانسه و سایر کشورها هم شکل نمی‌گرفت. امروز اثبات شده است که آن‌همه هیاهوی به اصطلاح ضداستکباری و ضد آمريكايي رژیم پوشش فریبکارانه‌یی برای دشمنی با ملتهای منطقه بوده و هست. آخوندها کشتار و آواره کردن مردم سوریه و ویرانی این کشور را زیر عنوان فریبکارانه دفاع از حرم حضرت زینب توجیه می کنند و می‌خواهند به فاجعه‌آفرینی‌ خود باز هم رنگ اسلامی و شیعی بزنند. اما واقعیت این است که امروز، نه شیعه، نه سنی، نه مسلمان و نه مسیحی، نه عرب نه فارس، نه ترک و افغانی دشمنی بدتر از نظام ولایت فقیه ندارند.

رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران خطاب به مردم و انقلاب سوريه گفت: در اين سالها قدرتهاي بزرگ نه تنها در كنار شما نبودند، بلكه يا متحد دژخيم دمشق بودند یا بی‌تفاوت. اما شما با اتکا به نیروی خود استقامت کردید. اين به شما قدرت مي‌دهد که در مقابل فشارهاي بين‌المللي براي كوتاه آمدن از خواستهاي ملت سوریه از جاي خود تكان نخوريد و ابتكار عمل را در دست بگیرید.

انقلاب سوریه با همين پايداري و اتكا به خود، مهلکه بزرگی برای رژیم آخوندها ساخته است. آخوندها در باتلاق جنگ سوریه گرفتار شده‌اند به نحوي كه در هر تحولی بازنده معادله سوریه خواهند بود. تجربه مهم این است که باید الویت در عرصه سیاسی و بین المللی را به نشان دادن نقش رژيم ايران و ضرورت مقابله با آن داد. ديناميزم اصلی براي بقاي اسد رژيم ايران است كه با اعمال نفوذ يا فريبكاري تلاش مي كند طرفهاي بين المللي را به جنگ عليه اپوزیسیون بكشاند. اين از آن نظر مهم است كه امريكا و ديگر قدرتهاي غربي و ملل متحد تلاش مي‌كنند حضور رژيم را ناديده بگيرند.

 خانم رجوی تأکید کرد خامنه ای و بشار اسد به‌خاطر دست داشتن مستقیم در کشتار صدها هزار نفر از مردم سوریه و ویران کردن این کشور،‌ باید در دادگاه بین‌المللی محاکمه شوند. اعدام و شکنجه صدها هزار نفر از مردم ایران و انواع تبهکاریهای دیگر بخشی از پرونده خامنه‌ای است که باید پاسخگوی آن باشد و رژيم آخوندي به عنوان بزرگترين عامل جنگ و تفرقه در جهان اسلام باید از کنفرانس کشورهای اسلامی اخراج شود.

  این جلسه با شرکت شماری از شخصیتهای فرانسوی و به مدیریت احمد کامل مشاور مطبوعاتی هیأت عالی مذاکرات اپوزیسیون سوریه برگزار شد. سیداحمد غزالی، نخست وزیر سابق الجزایر؛ علامه سید محمد علی حسینی، دبیرکل شورای اسلامی عربی در لبنان؛ شیخ تیسیر التمیمی، قاضی القضات سابق کل فلسطین؛ خلیل مرون، مدير مسجد اوري و رئيس كميته مسلمانان فرانسه براي دفاع از حقوق اشرفيان؛ شیخ مسکین،  دبیرکل شورای امامان فرانسه و رئيس کمیته مسلمانان فرانسه علیه افراط گرایی و برای حقوق بشر؛  دکتر انور مالک، نویسنده و گزارشگر سابق سوریه در اتحادیه عرب؛ عبدالله خلف، هماهنگ کننده جریان سعد حریری در فرانسه، طاهر بومدرا، رئیس سابق حقوق بشر ملل متحد در عراق و مسئول پرونده اشرف در ملل متحد؛ رضا الرضا، دبيركل هيأت شيعه جعفري عراق؛ صباح المختار، رئیس انجمن عرب در انگلستان؛ استاد جلال گنجه‌ای، مسئول كميسيون مذاهب و آزادي اديان شوراي ملي مقاومت ايران؛ از دیگر سخنرانان این برنامه بودند.

برپایی یک نمایشگاه از تصاویر پنج سال مقاومت شجاعانه مردم سوریه از یکسو و فجایع تکاندهنده و جنایتهای رژیم ایران و همپیمانان آن در این کشور و اجرای برنامه های موسیقی انقلابی و مردمی توسط گروه هنرمند و خواننده معروف سوری سمیح شقیر از دیگر برنامه های کنفرانس همبستگی با مردم و مقاومت سوریه یود که مورد توجه بسیار قرار گرفت.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s