توطئه هاي رژيم آخوندي و نقض آتش بس در سوريه توسط سپاه پاسداران و شبه نظاميان مزدورش

توطئه هاي رژيم آخوندي و نقض آتش بس در سوريه توسط سپاه پاسداران و شبه نظاميان مزدورش

55

سپاه پاسداران و شبه نظاميان مزدورش به دستور خامنه اي ولي فقيه رژيم كه مخالف و ضرر كننده اصلي قرارداد آتش بس در سوريه است، تلاش مي كنند آتش بس را نقض نموده و كشتار مردم بيگناه را از سر بگيرند. در همين راستا سپاه پاسداران و مزدوران آن و ارتش اسد با ادامه حملات جنايتكارانه خود در منطقه «وادي بردي» در شمال غربی دمشق طي روزهای جمعه و شنبه  (۱۰ و ۱۱دی) در صدد به راه انداختن مجدد جنگ هستند.

سپاه پاسداران براي مشروع جلوه دادن حملات خود مدعي است كه اين منطقه و اپوزيسيون مسلحي كه در آن مستقر است جزو قرارداد آتش بس محسوب نمي شوند. در حاليكه توافق آتش بس شامل اين منطقه كه 100 هزار جمعيت دارد نیز مي شود و نيروهاي مسلحي كه در آن هستند، نيروهاي بومي و جزو ارتش آزاد هستند. پاسداران و ارتش اسد قصد دارند با بمباران و آتشباري سنگين اهالي را وادار به كوچ اجباري نموده و بافت جمعيتي حومه دمشق را تغيير دهند.

مهمترين مركز تجمع نيروهاي سپاه در سوريه در پادگاني به نام شيباني در مجاورت «وادي بردي» است. محل درگيري و نقض آتش بس توسط پاسداران در فاصله بسيار كمي از اين پادگان قراردارد. بخشهايي از منطقه وادي بردي مدتها است در كنترل سپاه و مزدورانش قرار دارد. بسياري از نيروهاي سپاه و مزدوران افغاني بعد از ورود به سوريه به اين پادگان فرستاده شده و از آنجا به نقاط مختلف سوريه توزيع مي شوند. نيروهاي افغاني و حزب الله لبنان مقرهاي جداگانه دارند. حفاظت از اين پادگان به عهده نيروهاي حزب الله لبنان است.

كميسيون امنيت و ضد تروريسم شورا در آوريل 2016 افشا كرده بود «سپاه پاسداران، پادگان بزرگ شيباني در حد فاصل شهرهاي دمشق و زبداني محل استقرار سابق گارد رياست جمهوري را از ارتش اسد تحويل گرفته و نام آن را پادگان امام حسين گذاشته است. چند هزار تن از تيپ تكاوري لشكر ۱۹ فجر از سپاه فارس و گردانهاي فاطميون و حزب الله لبنان در اين پادگان مستقر شده اند. آنها نقش نيروي احتياط براي دفاع از كاخ اسد را نيز به عهده دارند».

مأموريت تيپ تكاوري لشگر19 فجر، حفاظت از كاخ رياست جمهوري بشار اسد و همچنين ايجاد مانع در برابر نيروهاي ارتش آزاد است كه مستقر در شهر زبداني هستند.

مقر فرماندهي مشترك سپاه و ارتش اسد در ساختمان قرمز وسط پادگان قرار داشته است. در اين محل ماكت بزرگ و متحرك شهر سوريه وجود دارد كه طرح كنترل نظامي شهر دمشق توسط فرماندهان سپاه و ارتش اسد در روي آن صورت مي گرفته است.

مقاومت ايران ضمن محكوم كردن نقض آتش بس توسط پاسداران بار ديگر بر اين حقيقت تأکید مي كند تا زماني كه پاسداران و مزدوران آنها از جمله حزب الله از خاك سوريه خارج نشوند اين كشور روي صلح و آرامش نخواهد ديد، طرح آتش بس در معرض خطر جدي قراردارد و پاسداران جنگ و كشتار را از سر مي گيرند.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s