مریم رجوی: پاسداران را از کشورهای منطقه و رژیم آخوندی را از سازمان همکاری اسلامی اخراج کنید

در جلسه همبستگی ادیان علیه افراطی‌گری

مریم رجوی: پاسداران را از کشورهای منطقه و رژیم آخوندی را از سازمان همکاری اسلامی اخراج کنید

c1912043ca-imgشنبه شب 13خرداد (3ژوئن) جلسه یي به مناسبت ماه رمضان زیر عنوان همبستگی ادیان علیه افراطی‌گری در مقر مركزي شورای ملی مقاومت ایران در شمال پاریس (اور سور اواز) با حضور خانم مریم رجوی، رئيس جمهور برگزیده مقاومت ایران و شمار زيادي از شخصیتهای برجسته از سوريه، يمن، فلسطين، اردن و الجزایر برگزار شد.

 خانم رجوی، ضمن ابراز تأسف از پریشانی و گسستگی مبتلا به ملتهای‌ خاورمیانه و شمال آفریقا همه مسلمانان، اعم از اهل سنت یا شیعیان را به وحدت و ایستادگی در مقابل نظام ولایت فقیه حاکم بر ایران که دشمن مشترک همه ملتهای منطقه وکانون جنگ‌افروزی و صدور بنیادگرایی به کشورهای منطقه است، فراخواند.

وي یک ابتکار سه‌وجهی را پیشنهاد کرد و همه كشورهاي منطقه را به حمایت از این راه‌حل فرا خواند: گذاشتن پاسداران در ليستهاي تروريستي، اخراج رژيم ايران از كنفرانس اسلامي و واگذاري كرسي ايران به مقاومت ايران و به رسميت شناختن مقاومت مردم ايران براي سرنگوني ولايت فقيه و كسب آزادي.

201764033069667306120176415142491860612017642226136182604412017642226136182604451

خانم رجوي همه مسلمانان را به همبستگی بر اساس نفی دین اجباری و اجبار دینی و ایستادگی در مقابل ولایت فقیه حاکم بر ایران یعنی دشمن مشترک همه ملتهای‌ منطقه فراخواند وی تصریح کرد: روح اسلام از هرچه اجبار، اکراه و ممنوعیت تحمیلی است، بری و بیزار است. از حجاب اجباری تا واداشتن مردم به روزه و نماز با شلاق و ارعاب تا جلوگیری از احداث مساجد اهل سنت و به‌خصوص حکومت تحمیلی با سوء‌استفاده از نام خدا و اسلام.

رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران از مواضع كنفرانس سران عربي، اسلامي-آمريكایی در ریاض و تأکید آنها بر اینکه سرچشمه تروریسم و جنگ‌افروزی و بنیادگرایی در منطقه رژیم ولایت فقیه است، استقبال کرد و گفت: این جهت‌گیری صحیح اکنون باید بتواند جنگ‌افروزی و خونریزی این رژیم را متوقف کند.

وی با اشاره به اینکه توسل گاه و بیگاه نظام ولایت فقیه به ماسک میانه روی طی 38سال گذشته هیچ تغییری را به دنبال نداشته، تصریح کرد: سیاست ثابت این رژیم در دوران حاکمیتش نقض حقوق بشر و اختناق وحشیانه در داخل کشور و سلطه‌جویی، اشغالگری و رواج ارتجاع و فرقه‌گرایی تحت نام اسلام در سطح منطقه، بوده است.

از همین رو با ابقای روحانی شیاد در پست ریاست جمهوری در چهار سال آينده نيز سیاست سلطه‌جویی و اشغالگری در منطقه ادامه خواهد یافت و تنها تفاوت اينست كه اين انتخابات قلابي باعث شقه و شدت یافتن بحران در رأس رژيم و جنگ قدرت در درون آن شده و راه براي سرنگوني آن هموارتر شده است.

 شمار بالایی از مقامات ارشد اپوزيسيون سوريه و شخصیتهای سیاسی از دیگر کشورهای اسلامی همچنین رهبران مسلمانان فرانسه که در کنفرانس بزرگ همبستگی ادیان علیه افراطی گری شرکت داشتند به سخنرانی پرداختند. از جمله: نذیر حکیم، مدیر کل ائتلاف؛ نصر الحریری، رئیس هیأت مذاکرات سوريه؛ هیثم مالح، رئیس کمیسیون قانون ائتلاف؛ جرج صبرا، رئیس شورای ملی اپوزیسیون؛ تغرید الحجلی،؛ وزير سابق فرهنگ و امور خانواده در دولت موقت سوريه؛ محي الدين بنانه، وزير سابق آموزش و پرورش در دولت موقت سوريه و جمع کثیری از شخصیتهای سوری مقیم پاریس.

علاوه بر دومینیک لوفور نماینده مجلس ملی فرانسه؛ سیداحمد غزالی، نخست وزیر سابق و انیسه بومدین، اسلام شناس از الجزایر؛ شیخ تیسیر التمیمی، قاضی القضات سابق فلسطین؛ وليد عساف وزير سابق و نماینده پارلمان از سوی هیأت پارلمانی فلسطين و محمد الحاج از سوی هیأت پارلمانی اردن؛ انور مالک نویسنده و گزارشگر سابق سوریه در اتحادیه عرب، خلیل مرون، مدير مسجد اوري و رئيس مشترك كميته مسلمانان عليه افراط گرايي و براي حقوق بشر؛ داهو مسکین، دبیرکل شورای امامان فرانسه و رئيس کمیته مسلمانان فرانسه علیه افراط گرایی و برای حقوق بشر؛ تراوه مودیبو، رئیس فدراسیون مسلمانان سرژی؛ عبدالله خلف، هماهنگ کننده جریان سعد حریری در فرانسه؛ اسماعیل خلیل الله وکیل الجزایری؛ ژان عبد الودود گورو، اسلام شناس فرانسوی؛ استاد جلال گنجه‌ای، مسئول كميسيون مذاهب و آزادي اديان شوراي ملي مقاومت ايران؛ در میان سخنرانان بودند.

یک نمایشگاه از تصاویر شش سال مقاومت شجاعانه مردم سوریه از یکسو و فجایع تکاندهنده و جنایتهای رژیم ایران و همپیمانان آن در این کشور مورد توجه بسیار شرکت کنندگان در این جلسه قرار گرفت.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s