ایران: انتقال زنداني سياسي علي معزي به بند هشت ارودگاه اجباري فشافويه… فراخوان به اقدام فوري براي آزادي او

ایران: انتقال زنداني سياسي علي معزي به بند هشت

فراخوان به اقدام فوري براي آزادي او

 

46465_686

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت طي اطلاعيه يي اعلام كرد: مقاومت ایران عموم مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر را به اقدام فوري عليه پرونده سازی جدید برای زنداني سياسي 66ساله علي معزی و براي آزادی فوری و بیقید و شرط او فرا مي خواند.

رژيم آخوندي به رغم اينكه دو سال از پايان محکومیت آقاي معزي مي گذرد در صدد است در یک توطئه دیگر و پرونده سازي جدید مانع آزادی او شود. علی معزی پدر دو مجاهد اشرفی و از زندانیان دهه 60 است که تا کنون بارها دستگیر شده و به خاطر سالها تحمل حبس و شکنجه از بیماریهای مختلف از جمله سرطان پروستات، انسداد و خونریزی مداوم روده، تومور مثانه، مشکلات کلیوی و … رنج می برد اما شکنجه گران او را از خدمات درمانی ضروري محروم کرده اند. وی هم اکنون در زندان فشافویه که چیزی جز یک اردوگاه مرگ نیست، زندانی است.

دژخيمان در روز یکشنبه 7 خرداد قصد داشتند او را با دست بند و پابند و لباس زندان به بيدادگاه ببرند كه او در اعتراض به این رفتار توهین آمیز از رفتن به بیدادگاه خودداری کرد. او بار دیگر در روز دوشنبه ۲۹ خرداد (۱۹ ژوئن) در همین شرایط برای رفتن به دادگاه تحت فشار قرار گرفت اما بار دیگر از رفتن به دادگاه خوداري کرد. به دنبال آن، دژخیمان او را از بند شش زندان فشافویه، به بند هشت این زندان منتقل کردند كه وضعیت بهداشتی و معیشتی آن به مراتب بدتر از سایر بندها است و بیشتر زندانیان با سابقه جنایی در آن محبوس هستند.

علي معزی بر اساس احکام ظالمانه بیدادگاههای همین رژیم می بایست در بهار ۱۳۹۴ آزاد مي شد، اما قضاییه آخوندي با پرونده سازیهای پیاپی تحت عنوان «تبلیغ علیه نظام» از آزادی وی جلوگیری می کند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s