ایران: گسترش اعتراضات در شهرهای مختلف کشور… همزمان با تظاهرات مردم خشمگین بانه (استان کردستان)،تهران و دیگر شهرهای کشور نیز شاهد اعتراضات اقشار مختلف بودند

ایران: گسترش اعتراضات در شهرهای مختلف کشور…

همزمان با تظاهرات مردم خشمگین بانه (استان کردستان)،تهران و دیگر شهرهای کشور نیز شاهد اعتراضات اقشار مختلف بودند

2017961067356966712017969492183989501بانه-ایران-کولبر-تظاهرات-03به گزارش دبيرخانه شوراى ملى مقاومت در تهران، صدها تن از فعالان کارگری، رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی و دیگر گروههای کارگران، فرهنگیان و دانشجویان با تجمع در مقابل مجلس رژیم خواستار آزادی رضا شهابی و دیگر زندانیان سیاسی شدند. رضا شهابی عضو هیأت مدیره سندیکای رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی در روز ۱۸مرداد در اعتراض به پرونده سازی جدید قوه قضاییه علیه وی و بازداشت مجدد خود دست به اعتصاب غذا زده و حال او به دنبال یک ماه اعتصاب غذا وخیم است.

شرکت کنندگان در این تجمع عكسهايي از كارگران و فرهنگيان زندانی و دیگر زندانيان سياسي در دست داشتند. آنها دست نوشته هایی با خود حمل می کردند که بر روی آن نوشته بود: «رضا شهابي آزاد بايد گردد»، «كارگر زنداني آزاد بايد گردد»، «زنداني سياسي آزاد بايد گردد»، «فرهنگي زنداني آزاد بايد گردد»، «كارگر، دانشجو، معلم اتحاد اتحاد». عوامل نیروهای سركوبگر رژيم مانع نزدیک شدن تظاهرکنندگان به مجلس رژیم شدند. این تظاهرات در ایستگاه مترو بهارستان ادامه یافت. مردم شعار می دادند: «درود بر شهابي، سلام بر گوهردشت»، «كارگر ميميرد، ذلت نمي پذيرد».

در همین حال هزاران تن از بازنشستگان کشوری و لشگری شامل فرهنگيان و كارگران و ارتشيها و ساير اقشار بازنشسته در مقابل سازمان برنامه و بودجه رژیم در تهران تجمع اعتراضي برگزار كردند. آنها خواستار اجرای دقیق قانون همسان ‌سازی مستمریها، اجرای قانون خدمات مدیریت کشوری و گسترش خدمات بیمه ‌ای خود هستند. تظاهرکنندگان شعار می دادند: «تا حق خود نگيريم، از پا نمينشينيم»، «ظلم و ستم كافيه، سفره ما خاليه!»، «خط فقر چهار میلیون، حقوق ما یک میلیون». آنها همچنین خطاب به روحانی شعار می دادند:‌ «مدعي عدالت، خجالت خجالت». عوامل نیروهای سرکوبگر با بستن منطقه مانع پیوستن آنها به تجمع اعتراضی کارگران در نزدیکی مجلس رژیم شدند. همزمان صدها تن از بازنشستگان در مقابل دفتر روحانی رئیس جمهور رژیم برای دستیابی به حقوق پایمال شده خود دست به تظاهرات زدند.

در مشهد نیز بازنشستگان با تجمع در مقابل استانداری به پرداخت نشدن ماهها حقوق و مزایای خود اعتراض کردند.

کارگران بهره‌برداری پالایشگاه ستاره سرخ در بندرعباس در مقابل مجلس رژیم در تهران، کارگران پروژه مرمت ارگ قدیم در بم، کارگران پروفیل ساوه، کارگران ایران پوپلین رشت، مربیان پیش دبستانی با ۱۰سال سابقه کار در کرمانشاه، فروشندگان سیار در فیروزآباد، کارکنان شرکت آرد عشایر ایران و کارگران پارسیلون در خرم‌آباد، ، فروشندگان سیار فیروزآباد و مربیان پیش دبستانی استان گلستان نیز با برپایی تجمعات اعتراضی در روز ۱۴شهریور خواهان حقوق به غارت رفته‌شان شدند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s