ایران: تجمع اعتراضي هزاران تن از مردم در تهران در اعتراض به غارت اموالشان توسط باندهای حکومتی

English Français فارسي عربي

ایران: تجمع اعتراضي هزاران تن از مردم در تهران در اعتراض به غارت اموالشان توسط باندهای حکومتی

مردم شعار می دادند: «سهامدار پدیده به هیچکس رأی نمیده»

تجمع وزارت كشورصبح روز دوشنبه 14 دي، هزار تن از مردم شهرهای مختلف از جمله مشهد، کرمان و کرج …كه اموالشان توسط مؤسسه حکومتی «پديده شانديز» چپاول شده در مقابل وزارت کشور در تهران دست به تجمع زدند و خواستار برگرداندن اموال به یغما رفته خود شدند. شماري از بازاريان شریف نيز به اين تجمع اعتراضي پيوستند.

تجمع وزارت كشور2رژیم آخوندی با مستقر کردن نیروهای سركوبگر از جمله مأموران نیروی انتظامی، عوامل اطلاعاتی و لباس شخصی‌ها تلاش کرد از شکل گیری این تظاهرات جلوگیری کند. اما این حرکت اعتراضی ساعتها ادامه یافت و هر لحظه بر تعداد معترضان افزوده می شد. آنها با سردادن شعار «سهامدار پدیده به هیچکس ر‌أی نمیده» انزجار خود را از تمامیت رژیم آخوندی و انتخابات قلابی آنها ابراز کردند. تظاهرکنندگان همچنین شعار می‌دادند: «عزا عزاست امروز، زندگی این ملت روی هواست امروز»، «یا حجت بن الحسن ریشه ظلم را بکن»، «سهامدار پدیده فقط دروغ شنیده». معترضان همچنین پلاکاردی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود «اين استاندار مشهد بلاي جان ملت».

چهار روز پیش از این نیز هزاران تن از مردم مشهد، كه اموالشان توسط همين مؤسسه چپاول شده بود دست به تظاهرات زدند كه بر اثر یورش نیروهای سركوبگر شماري از آنان مضروب و مجروح و تعداد دیگری بازداشت شدند. در تظاهرات دیگری که مردم مشهد در روز ۷دیماه برگزار کردند، تظاهرکنندگان با نیروهای سرکوبگر درگیر شدند.

مؤسسه پدیده شاندیز یکی از دهها نهاد مالی است که توسط سران رژیم برای چپاول سرمایه ها و اندوخته های ناچیز مردم در شهرهای مختلف کشور تأسیس شده است. در دو هفته گذشته علاوه بر تهران و مشهد هزاران تن از مردم شهرهای اصفهان، شیراز، کرمان، یزد، رشت و کرج با برپایی تظاهرات خشم و اعتراض خود را نسبت به این چپاولگریها ابراز کرده و خواستار بازگرداندن اموال به یغما رفته خود شدند.

مقاومت ایران عموم مردم به ویژه جوانان را به همبستگی و حمایت از این معترضان و خانواده های محروم آنان فرا می خواند و تأکید می کند که تنها راه پایان دادن به روند فزاینده جنایت و غارت فاشیسم دینی حاکم بر ایران ، سرنگونی این رژیم و استقرار دموكراسي و حاكميت مردمی است.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s