ایران:‌ تجمع اعتراضی كارگران و معلمان با شعار «غارتگران آزادند،کارگران زندانند» در حمایت از جعفر عظیم زاده

غارتگران آزادند،کارگران زندانند

ایران:‌ تجمع اعتراضی كارگران و معلمان با شعار «غارتگران آزادند،کارگران زندانند» در حمایت از جعفر عظیم زاده

 اعتصاب غذای شماری از زندانیان سیاسی و فعالان کارگری و معلمان

به گزارش دبيرخانه شوراي ملي مقاومت صبح روز ۹ تیر (۲۹ ژوئن) صدها تن از كارگران و معلمان و جوانان در مقابل دفتر روحانی رئیس13507116_10206460208726208_1216115820838798814_n جمهور رژیم آخوندی در خیابان پاستور تهران در حمایت از زندانی سیاسی کارگر جعفر عظیم زاده که در شصت و دومین روز اعتصاب غذا در وضعیتی بحرانی به سر می برد، دست به تجمع زدند و خواستار اقدام فوری برای نجات جان وی شدند.

تجمع کنندگان که از شهرهای مختلف گرد آمده بودند، شعار می دادند:«جای کارگر زندان نیست. مزد کارگرشلاق نیست»، «کارگرزندانی آزاد باید گردد»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «۶۲ روز گذشته، جعفرآزاد نگشته»، «غارتگران آزادند،کارگران زندانند». نيروهاي سركوبگر اطلاعاتي و پليس اجازه فیلمبرداری و گرفتن عکس از این تجمع اعتراضی را نمی دادند.

روز پیش از آن رسول بداقی و اسماعیل عبدی و محمود بهشتی لنگرودی از معلمان زنداني که به تازگی از زندان آزاد شده‌اند، همراه با ۱۸۰ معلم و کارگر ديگر با صدور بیانیه‌یی اعلام کردند كه از پنجشنبه ۱۰ تیر تا شنبه ۱۲ تیر در حمایت از جعفر عظیم‌زاده دست به اعتصاب ‌غذا خواهند زد.

همچنین آقای علي معزي به همراه شمار ديگري از زندانیان سیاسی در زندانهای اوین و گوهردشت با تأکید بر این که مسئولیت جان جعفر عظیم زاده بر عهده حكومت سرکوبگر و دستگاه قضایی  است از روز سه شنبه هشت تیر ماه دست به اعتصاب غذا زده اند.

جعفر عظیم زاده در روزهای گذشته چندین بار دچار بیهوشی شده است. اما با این وجود، حاجیلو نماینده دادستان رژیم گفته است که در صورت مرگ آقای عظیم زاده نیز کاری نخواهد کرد.

جعفر عظیم زاده در اعتراض به «نقض حقوق بنیادین معلمان و کارگران» و «حبس و محاكمه آنها به دلایل واهی» و وارد كردن اتهام «اقدام علیه امنیت» به فعالان کارگری و معلمان  دست به اعتصاب زده است.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s