انتصاب معاون نيروي قدس به عنوان سفير در عراق برای ادامه و گسترش مداخلات در این کشور است

انتصاب معاون نيروي قدس به عنوان سفير در عراق برای  ادامه و گسترش مداخلات در این کشور  است

953939_869

كميسيون امنيت و ضد تروريسم شوراي ملي مقاومت طي اطلاعيه يي اعلام كرد: خامنه اي به منظور ادامه و گسترش مداخلات جنايتكارانه اش در عراق، پاسدار سرتيپ ايرج مسجدي، معاون نيروي تروريستي قدس را به عنوان سفير جديد در اين كشور گمارده است. پاسدار مسجدی در ۳۰ سال گذشته همواره نقش كليدي در عمليات تروريستي رژيم در خارج از ايران به ويژه در عراق و سوريه داشته است.

۱. پاسدار مسجدي، در دوره جنگ ايران و عراق رئيس ستاد قرارگاه رمضان سپاه بود كه بعدها به صورت نيروي قدس در آمد. مسجدي در مصاحبه با خبرگزاري مهر در روز ۵ تير ۱۳۹۵ گفت: «قرارگاه رمضان در طول جنگ برای انجام عملیاتهای نامنظم، چریکی، ویژه، اقدامات اطلاعاتی» و سازماندهی و حمایت از گروههاي عراقي تشكيل شد و اين «دقیقا همان کاری است که امروز نیروی قدس سپاه انجام می دهد».

۲. بعد از تشكيل رسمي نيروي قدس در سال  ۱۳۶۹ مسجدي فرماندهي سپاه يكم نيروي قدس را بعهده گرفت كه جايگزين قرارگاه رمضان شده و مسئؤليت عمليات تروريستي در عراق را بعهده داشت و گروههاي تروريستي مانند سپاه 9 بدر و مجلس اعلي تحت امر او قرار داشتند.

۳.  بعد از اشغال عراق در سال ۱۳۸۲، مسجدي يكي از فرماندهان اصلي نيروي قدس در ارتباط با عراق بود و به طور مستمر در بغداد و ديگر شهرهاي عراق مانند ناصریه، بصره، عماره، نجف و کربلاء رفت و آمد مي كرد و از طريق عوامل عراقی نیروی قدس مانند هادی العامری، ابومهدی مهندس، هاشم الموسوی، ابو بلال ادیب، حسن الساری و …. سياست اشغال پنهان عراق را پیش می‌برد.

۴. بسياري از اقدامات تروريستي در عراق مانند كارگذاري بمبهاي كنار جاده یی، از جمله به سرفرماندهي نيروهاي آمريكايي در ۲۰ژانويه ۲۰۰۷ در كربلا و ربودن ۵ شهروند انگليسي در بغداد در ۲۹ مه ۲۰۰۷ تحت نظر مسجدي انجام شده است.

۵. اين پاسدار جنايتكار با نصب مهره هاي وابسته به نيروي قدس در پستهاي سياسي و نظامي در استان ديالي براي اعمال فشار و اقدامات سركوبگرانه عليه مجاهدين در اشرف زمينه سازي مي كرد. مزدوري به نام عدی خدران، فرماندار شهر خالص از اين شمار بود كه در بسيج و سازماندهي مزدوران براي حمله به اشرف در مقاطع مختلف فعالانه شركت داشت. ۵ حمله موشكي به كمپ ليبرتي نيز تحت فرماندهي او و توسط گروههاي تروريستي دست ساز نيروي قدس صورت گرفت.

۶. پس از حمله مالکی به تحصنهای مردمی در استان الانبار در سال ۱۳۹۲، پاسدار مسجدی به همراه ساير فرماندهان نيروي قدس وارد عراق شد و طرحهاي سركوبگرانه خود را براي كشتار و كوچ دادن اهل سنت اين استان به عمل آورد.

۷..مسجدي از فروردين ۱۳۹۳ مسئول پرونده عراق در نيروي قدس شد. حسن دانايي فر، سفير وقت رژيم در عراق، تحت نظر مسجدي كار مي كرد. يكي از وظايف مسجدي زمينه سازي براي دور سوم نخست وزيري مالكي بود كه با شكست مواجه شد.

۸.مسجدي نقش اصلي را در تشكيل شبه نظاميان جنايتكار عراقي و حشدالشعبي به عهده داشته است. ورود اين جنايتكاران به مناطق اهل تسنن و كشتار مردم بيگناه نيز به طور کامل  تحت نظر مسجدي بوده است.

۹.مسجدي علاوه بر عراق، در جنايت و جنگ افروزي در سوريه نيز و اعزام شبه نظاميان عراقي به سوريه نقش زيادي داشت. در ۲۴ دي ۱۳۹۵ در سالگرد شماري از پاسداران كشته شده در سوريه گفت: «خط مقدم جبهه هاي ما ديروز در اروندرود و شلمچه و مهران و حاج عمران بود. امروز اين خط مقدم منتقل شده به دمشق و حلب و موصل و فلوجه».

در حاليكه بسياري از جريانات سياسي عراقي و بسياري از كشورهاي عربي پاسدار ايرج مسجدي را به عنوان جنايتكار جنگي معرفي مي كنند، فالح فياض، مشاور امنيت ملي دولت عراق، گفت دولت عراق با تعيين مسجدي به عنوان سفير موافق است، او «در تشكيل حشدالشعبي شركت داشته است».

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s