ایران: اعدام ۱۴ زندانی همزمان با سفر نخست وزیر ایتالیا و نماينده عالي اتحاديه اروپا به تهران

ایران: اعدام ۱۴ زندانی همزمان با سفر نخست وزیر ایتالیا و نماينده عالي اتحاديه اروپا به تهران

133037_891

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت طي اطلاعيه يي اعلام كرد صبح روز چهارشنبه ۲۵ فروردین (۱۳ آوریل) همزمان با سفر نخست وزیر ایتالیا و در آستانه سفر نماينده عالي اتحاديه اروپا به تهران، رژیم ضد بشری آخوندی هشت زندانی را به طور جمعي در زندان گوهردشت کرج به دار آویخت. با اعدام یک زندانی در زندان مرکزی تبریز در روز ۲۳ فروردین و اعدام پنج زندانی دیگر در روز ۲۱فروردین، شمار اعدام شدگان صرفاً طی پنج روز اخیر به ۱۴تن بالغ می شود. در زندان اصفهان نیز پنج زندانی که در روز   ۲۳فروردین به سلولهای انفرادی منتقل شدند، در انتظار حکم اعدام به سر می برند.

روند فزاینده اعدامها که به منظور شدت بخشیدن به فضای ارعاب و برای مهار اعتراضات گسترش یابنده اقشار مختلف مردم صورت می‌گیرد، آنهم همزمان با سفر مقامهای عاليرتبه اروپايي به ايران، نشانگر آن است که ادعای میانه روی و اعتدال در این رژیم قرون وسطایی توهمی بیش نیست. وزیران خارجه هفت کشور صنعتی در بیانیه پایانی اجلاس هیروشیما از رژیم ایران خواستند به تعهدات بین المللی خود در قبال حقوق بشر احترام گذاشته و به اعدامهای خودسرانه که ناقض تعهدات بین المللی اش است پایان دهد.

 مقاومت ايران ضمن استقبال از اين موضعگيري تأكيد مي كند صدور بيانيه كافي نيست، مراوده با فاشیسم ديني حاكم بر ايران به بهای چشم پوشی بر وضعیت فاجعه بار حقوق بشر در ایران تحت حاکمیت آخوندها، جز بر شدت و دامنه سرکوب به ویژه مجازات اعدام نمی افزاید. رابطه با اين رژيم بايد به توقف اعدامها در ايران مشروط شود.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s