کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت به لغو مجازات اعدام به ویژه اعدام زنان و جوانان فرا می خواند

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت به لغو مجازات اعدام به ویژه اعدام زنان و جوانان فرا می خواند

edam-zan

رژیم زن ستیز آخوندی در روز پنجشنبه ۲۶ فروردین ( ۱۴ آوریل) در آستانه سفر خانم فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا به ایران، یک زندانی زن به نام آمنه رضائیان را در زندان کاشمر به دار آویخت. وی ۴۳ ساله و به مدت دو سال زندانی بود. در حال حاضر دست کم یک زن دیگر در بند زنان این زندان در انتظار اجرای حکم اعدام است. به این ترتیب شمار زندانیان اعدام شده طی شش روز گذشته به ۱۴ تن بالغ می شود.

این اعدامها رودر روی فراخوانهای جامعه بین المللی به لغو مجازات اعدام صورت می گیرد. زيد رعد الحسين كميسر عالي حقوق بشر سازمان ملل متحد در روز ۲۶فروردین رژیم ایران را به لغو مجازات اعدام به خاطر جرائم مرتبط با مواد مخدر فراخواند و گفت: «در سال گذشته حداقل ۹۶۶ نفر در ايران اعدام شدند كه بالاترين ميزان در بيش از دو دهه است و ايران اكثريت اعدام را به خاطر جرايم مواد مخدر داشته است».

خانم سروناز چیت ساز مسئول کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران در این باره گفت شمار فزاینده اعدامها توسط فاشیسم دینی حاکم بر ایران نشانگر آن است که نادیده گرفتن وضعیت فاجعه بار حقوق بشر در ایران به ویژه اعدام جوانان و زنان هیچ نتیجه یی جز تشویق این رژیم به ادامه این روند جنایت بار نداشته است. وی تصریح کرد که هر گونه مراوده با ایران باید به لغو مجازات اعدام به ویژه زنان و کودکان در ایران مشروط شود.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s